Setki popularnych firm i tysiące produktów w rękach kilku korporacji

Preferujesz jedną markę od drugiej? Kupujesz tylko produkty ulubionej firmy myśląc, że nie wzbogacasz innej? Przyjrzyj się poniższej liście najpopularniejszych produktów i usług amerykańskich. Zobacz kto stoi za najpopularniejszymi produktami w Ameryce.

Expedia – preferujesz expedię i wolisz wzbogacać ich kieszenie? Nie lubisz kupować biletów na stronach Orbitz, Trivago, Hotwire i Travelocity. Pomyśl dwa razy. Wszystkie te strony należą do jednej korporacji Expedia Group mieszczącej się w Bellevue w stanie Waszyngton. W związku z tym wszystkie ich witryny zwykle zwracają podobne, jeśli nie identyczne, opcje rezerwacji. Jeśli szukasz konkurencji uderz w kierunku stron Priceline, Kayak i Booking. Priceline jest właścicielem stron Kayak i Booking.

Herbal Essences – lubisz szampony i inne produkty firmy HE, a nie Procter & Gamble? Mamy niespodziankę dla ciebie. Herbal Essences, Pantene, Aussie, Head & Shoulders, Gillette i dziesiątki innych popularnych produktów do higieny osobistej należy do Procter & Gamble z siedzibą w Cincinnati.

Tide – jeśli Tide jest twoim ulubionym proszkiem do prania może również zacząć kupować produkty takie jak Ariel, Downy, Gain, Cheer, Bounce. Wszystkie należą do tej samej firmy – P&G, czyli Procter & Gamble.

Bounty – ręczniki papierowe są jednymi z najpopularniejszych na rynku. Zgadniecie do kogo należą? Korporacja P&G jest ich właścicielem, jak również Mr. Clean, Swiffer, Charmin i Febreze.

Zyrtec – czy Benadryl? Tylenol czy Motrin? A może Sudafed. Wybór powinien tylko zależeć od tego jak dany pomaga na twoją dolegliwość, bo twoje pieniądze trafiają do tej samej kieszeni – Johnson & Johnson.

M&M – lubisz kolorową mieszankę M&M? Za nimi stoi firma, która również produkuje Twix, Milky way, Mars, Dove, a nawet gumy do żucia Orbit. Firma Mars Inc. od 109 lat troszczy się o nasze podniebienia.

Pizza Hut – nie należy do korporacji zrzeszającej najlepsze pizzerie świata. Pizza Hut wraz z KFC i Taco Bell należą do firmy Yum China z siedzibą nigdzie indziej jak Shanghai w Chinach.

Ben & Jerry’s – do dzisiaj reklamy tej firmy sugerują, że kupując lody Ben & Jerry’s kupujesz produkt małej firmy z Vermont. Nic bardziej błędnego. Ben & Jerry’s, Klondike, Mangum i Talenti lody są sprzedawane przez firme Good Humor – Breyers, która należy do światowej korporacji holenderko-brytyjskiej Unilever.

Instagram – porzuciłeś Facebook na rzecz Instagram, bo nie podobała ci się polityka założycieli FB? Pomyśli jeszcze raz. Facebook, Instagram, WhatsApp, Giphy, Mapillary należą do Facebook, Inc.

Converse – preferujesz ich produkty. Bojkotujesz firmę Nike od czasu jak firma zatrudniła Colina Kaepernicka w swoich reklamach? Mamy złą wiadomość dla was – Nike jest właścicielem Converse.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię