Szukasz nowego domu do spędzenia emerytury? Oto na co powinieneś zwrócić uwagę.

Wiele osób decyduje się na przeprowadzkę po przejściu na emeryturę. W starszym wieku szukamy mniejszego metrażu i bardziej funkcjonalnego domu. Oto na co warto zwrócić uwagę przed zakupem domu w starszym wieku.

 

1. Jednopiętrowy dom

W starszym wieku dolegliwości takie jak bóle pleców, kolan powodują, że chodzenie po schodach sprawia nam trudność. Szukaj domu jednopiętrowego. Zwróć również uwagę na progi i nierówności w podjeździe czy podłodze garażowej – potknięcia mogą skończyć się upadkami. A upadki pobytem w szpitalu.

2. Podłogi

Poszukaj domu z antypoślizgowymi podłogami zmniejszy to możliwość poślizgnięć i upadków.

3. Łazienka

Łazienka jest jednym z najbardziej niebezpiecznych pomieszczeń w domu dla osób powyżej 65 roku życia. Zmniejsz możliwość potknięć i upadków. Szukając domu z uchwytami zamontowanymi w wannie i obok toalety. Seniorzy z problemami z poruszaniem się powinni rozważyć tylko domy, które mają niskie wanny z bocznymi ścianami lub łazienkę, którą można dodatkowo wyposażyć w wannę typu walk-in.

4. Sypialnia i pralnia

Znalezienie parterowego domu jest również idealne pod względem umiejscowienia sypialni i pralni. Jeśli wszystkie pomieszczanie codziennego użytku znajdują się na jednym poziomie, nawet jeśli masz wielopoziomowy dom, oszczędza ci to chodzenia po schodach.

5. Oświetlenie

Upewnij się, że jest dużo oświetlenia naokoło domu i w domu. Oświetlenie jest bardzo ważne szczególnie w starszym wieku, kiedy oczy płatają nam figle. Dobre oświetlenie może nas ochronić od upadków, a nawet pomóc w dokładniejszym posprzątaniu domu.

 

6. Szerokie drzwi i korytarze

Szukaj nieruchomości z szerokimi drzwiami i korytarzami. Upewnij się, że drzwi w Twoim nowym domu są wystarczająco szerokie, aby wygodnie pomieścić standardowy wózek inwalidzki w razie takiej potrzeby. Chociaż obecnie możesz być całkowicie mobilny, poleganie na wózku inwalidzkim może stać się rzeczywistością w przyszłości.

7. Miejsce do przebudowy

Poszukaj domu, który oferuje miejsce i możliwość rozbudowy w celu modyfikacji domu: np. łazienka czy też podjazd pod dom lub zainstalowanie rampy czy też windy.

Najlepsze ośrodki narciarskich dla seniorów w USA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię