10 zasad na szybkie zrzucenie sadełka

Ulubiona sukienka stała się zbyt ciasna, spodnie nie chcą się dopiąć, a w marynarce musielibyśmy przeszyć guzik. W lustrze nie możemy na siebie patrzeć i ogarnia nas coraz większą frustracja.

Komfort życia się znacznie się obniżył i wtedy podejmujemy decyzję – czas na odchudzanie! Ale jak to zrobić szybko i sprawnie? W internecie jest pełno doskonałych diet, fantastycznych leków na odchudzanie, które mają sprawić cuda. Nie dajmy się zwieść, to wszystko są reklamy i chwyty marketingowe, a rada jest zupełnie prosta wystarczy, zastosować kilka zasad.

 

1. Eliminacja cukru z diety

Badania wykazują, że eliminacja lub zmniejszenie spożycia cukrów, nawet bez ścisłej kontroli diety zmniejsza masę ciała o 0,8 kg. Z kolei zwiększenie ich spożycia, głównie w postaci słodzonych napojów, powoduje przyrost masy ciała o 0,75 kg.

2. Produkty białkowe w diecie

Osoby wykonujące regularne ćwiczenia fizyczne, a które chcą szybko schudnąć, powinny dostarczać ciągu dnia dostarczyć organizmowi około 1,5-2 g białka na kilogram masy ciała. To oznacza, że osoba ważąca 70 kg powinna spożyć od 105 do 140 g białka dziennie.

3. Aktywność fizyczna

Dieta bez aktywności fizycznej jest tylko półśrodkiem. Nie muszą to być wcale wielogodzinne treningi z ogromnym obciążeniem. Wystarczy dobrze zaplanowany program, który wykonywany regularnie, zadziała z siłą wodospadu.

4. Jedzenie pokarmów bogatych w błonnik

Błonnik działa na nasz układ pokarmowy niczym miotła. Usuwa z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii, nie pozwalając na odkładanie zbędnych pokładów tłuszczu.

5. Zmniejszenie porcji posiłków

Każdy posiłek powinien być tak zaplanowany, aby w żadnym wypadku nie wstać od stołu z poczuciem przejedzenia. Uczucie sytości pojawia się po pewnym czasie, więc jedzmy powoli.

6. Regularne jedzenie

Nieregularność przysparza nie tylko problemów trawiennych, ale także sprzyja odkładaniu dodatkowych kilogramów.

7. Należy pić dużo wody

Jeżeli chcemy szybko schudnąć, warto zwiększyć ilość wody w codziennej diecie. Wskazane jest przyjmowanie 2-3 litrów każdego dnia, wliczając w to wodę w posiłkach.

 

8. Naturalne spalacze tłuszczu

W naturze istnieje wiele powszechnie występujących produktów pomagających w redukcji tkanki tłuszczowej. Należą do nich: imbir, cynamon, kurkuma, ocet jabłkowy, zielona herbata, kawa, pieprz cayen.

9. Dbaj o wysypianie się

Badania wykazały, że osoby, które się nie wysypiają tyją dwa razy szybciej, a każda godzina niedospania w dłuższym okresie to około 3% tłuszczu więcej.

10. Bądź wytrwały

Liczy się to, co robimy regularnie, a nie to, co od czasu do czasu. Wytrwałość zostanie nagrodzona utratą zbędnych kilogramów.

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię