USA po stopnieniu lodowców. Mamy nagranie

Science Insider

Jak będzie wyglądała Ameryka po stopnieniu lodowców? Na to pytanie odpowiada wirtualna mapa stworzona przez Business Insidera. Przyznajemy, że nagranie jest zatrważające.

Proces topnienia lodowców jest nieunikniony i nieodwracalny. W 2015 roku eksperci z NASA poinformowali, że poziom oceanów podnosi się o wiele szybciej, niż zakładano.

Od globalnej ewakuacji dzieli nas tylko 90 centymetrów. Jeżeli proces topnienia lodowców i czap lodowych się utrzyma, poziom oceanów podniesie się aż o 65,8 metra – alarmuje Science Alert. To tyle, co dwudziestopiętrowy wieżowiec.

Jeżeli dramatyczny scenariusz się spełni, z powierzchni Ziemi zniknie Floryda. Pod wodą znajdą się też Nowy Orlean, Houston, mokro będzie w Bostonie i w Nowym Jorku. Utoną Kalkuta i Szanghaj z 19 milionami mieszkańców.

Fantastyka naukowa? Niestety nie. Na szczęścia potrzeba aż 5 tysięcy lat, by zatopić cały lód na naszej planecie. Więc mamy jeszcze chwilę, by ten proces spowolnić. Bo o zatrzymaniu bądź cofnięciu globalnego ocieplenia możemy zapomnieć a ci, którzy twierdzą, że ocieplenie klimatu jest fikcją, powinni wrócić do szkoły.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię