Walka z wiatrakami. 10 rzeczy, które należy zaakceptować w życiu

Nie wszystko w życiu można zmienić. Codzienna walka z rzeczami, których nie możemy zmienić prowadzi do wyczerpania mentalnego i fizycznego. Niektóre rzeczy po prostu trzeba zaakceptować, aby stworzyć życie pełne harmonii i spokoju.

„Wszystkie problemy ludzkości wynikają z niezdolności człowieka do spokojnego siedzenia w pokoju” – Blaise Pascal, francuski intelektualista i matematyk.

10 rzeczy, które należy zaakceptować w życiu, aby żyć spokojniej:

1. Zaakceptuj siebie

To najważniejsza akceptacja w życiu dla własnej harmonii i szczęścia. Nie oznacza, że masz nie pracować nad sobą. Masz się po prostu nie krytykować czy poniżać za błędy. Nikt nie jest idealny. Zamiast krytyki, zaakceptuj siebie i idź do przodu.

2. Zaakceptuj swoją przeszłość

Przeszłości nikt nie może zmienić więc nie trać czasu. Zaakceptuj ją. Naucz się na błędach i kontynuuj życie w czasie teraźniejszym i planuj na przyszłość

3. Zaakceptuj, że wszystko się zmienia

Zaakceptuj fakt, że wszystko ulega zmianie. Nic nie jest w życiu trwałe. Życie nie jest trwałe. Ty się zmieniasz i wszystko oraz wszyscy wokoło ciebie się zmieniają.

4. Zaakceptuj każdego jakim jest

Jest to tak trudne jak akceptacja samego siebie. Możesz doradzać, rozmawiać, ale jeśli chcesz mieć lepsze relacje z bliskimi zaakceptuj ich takimi jakimi są. To jedyna droga do trwałych relacji.

5. Zaakceptuj, że masz ograniczoną kontrolę

Im szybciej to sobie uświadomisz i zaakceptujesz, tym szybciej twoje życie będzie lepiej spędzone. Będziesz mógł skoncentrować czas i energię na rzeczach, na które masz wpływ.

6. Zaakceptuj, że nie jesteś swoimi myślami.

Myśli pojawiają się bez kontroli. Jesteśmy świadomi tylko niewielkiej części myślenia, które zachodzi w naszych umysłach. Również możemy kontrolować tylko niewielką część naszych świadomych myśli. Większość naszych wysiłków myślowych odbywa się podświadomie. Nie koncentruj się na negatywnych myślach.

7. Zaakceptuj pogodę i dzień tygodnia

Nie masz na pogodę żadnego wpływu. Matka Natura ma i zrobi co będzie chciała. Nie masz żadnego wpływu na dzień tygodnia. Po niedzieli następuje poniedziałek. Przebieg twojego dnia nie powinien być zależny od pogody czy dnia tygodnia.

8. Zaakceptuj, że jutro nie jest nikomu dane

Możemy planować, rozmyślać, zamartwiać się, wyczekiwać. Jednak twój czas jest ograniczony. Cokolwiek musisz czy chcesz zrobić, zrób to teraz. Przestań marnować czas na zwlekanie. Nie ma gwarancji, że jutro nadejdzie.

9. Zaakceptuj, że zawsze chcesz więcej

To ludzka natura. Zawsze chcemy więcej i lepiej. Zamiast użalać się nad sobą, że czegoś nie masz wykorzystaj swoje „chcenia” do napędzania postępu.

10. Zaakceptuj brak porządku

Życie jest chaotyczne, niezorganizowane i przypadkowe. Czasami najlepiej zaplanowana rzecz może legnąć w gruzach. Zrób najlepiej jak potrafisz, bo to wszystko co możesz zrobić. Ale pamiętaj, że czasami świat ma inny plan. Bez względu na to, jak bardzo chcesz, aby życie toczył się według planu czy porządku, niestety tak się nie dzieje.

Jak oczyścić dom ze złej energii?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię