Jak oczyścić dom ze złej energii?

Zmagasz się z chorobami, źle śpisz, a może jesteś ciągle znużony? Masz w domu meble zdobyte na jarmarku? Negatywna energia w domu odbiera ci dobre samopoczucie? Są na to niezawodne metody, które w prosty sposób pomogą ci pobyć się złej aury.

Strefa energetyczna, nagromadzona przez lata, może zostać osłabiona i powoli niszczyć nasze życie. Wtedy możemy czuć się duchowo, fizycznie i umysłowo wyczerpani. Wówczas musimy wziąć sprawy w swoje ręce i usunąć z naszego życia nie tylko fizyczny, ale również mentalny bałagan.

Techniki oczyszczania energii pojawiają się w wielu tradycjach na świecie, często przez niektórych uważane za czary lub mądrości ludowe. Przeprowadzając rytuał oczyszczania domu, nasze prababki paliły szałwię, a energię przestrzeni ożywiały kryształami górskimi, solą, ziarnkami ryżu lub kadzidłami.

Co zabiera energię?

Bałagan. W miejscu, w którym panuje, nie mamy ochoty przebywać. Ciąży na nas i pozbawia energii. Wówczas zaczyna nam się gorzej powodzić, a domownikom zaczyna się gorzej powodzić.

Stare owady, suche kwiaty i stare gazety

Za zahamowanie energii w domu odpowiadają zbierane martwe owady, suche kwiaty, stare gazety i czasopisma, więdnące rośliny oraz wszelkie szpargały, które tylko się kurzą, a które jedynie przestawiamy z miejsca na miejsce. Przedmioty stawiane za zasłonką powodują zastanie energetyczne.

Podarunki od dawnych miłości

Przechowywanie prezentów po dawnych miłościach może powodować bezruch lub zaburzenie energii związanej z uczuciami. Warto się ich pozbyć nie zwracając uwagi na sentymenty.

Uszkodzone naczynia

Uważa się, że pęknięte miski, talerze czy filiżanki to niepowodzenie w interesach, stratom materialnym i oszustwom. Aby wyzbyć się tych problemów, należy przejrzeć swoje kuchenne szafki i wyrzucić to, co uszkodzone.

Stare meble

Wszystkie meble posiadają swoją aurę, szczególnie drewniane. Emanowana z nich energia bywa nieprzyjazna, smutna czy szkodliwa. Efektem tego mogą być problemy ze znalezieniem partnera.

Jak oczyścić przestrzeń?

Sól i słońce

Wnosząc do domu stary mebel, możemy oczyścić go, stosując sól, ponieważ rozprasza ona negatywną energię. Sól – jako symbol Wielkanocy – umieszczamy w koszyczkach ze święconką, co ma symbolizować oczyszczenie oraz prawdę, a jego obecność ma nas chronić przed zepsuciem i odstraszać zło.

Oczyszczając meble, najlepiej zmieszać sól kamienną z solą morską. Sól syntetyzowana nie przekazuje siły z morza i ziemi, dlatego nie jest skuteczna. Meble przecieramy wilgotną ściereczką z nałożoną na nią solą.

 

Taozim mówi o tym, że porządki najlepiej robić w słoneczną pogodę. Wówczas poprawia się energia domu. Im większy jest zasięg promieni słonecznych, tym więcej pozbędziemy się starej energii.

Wiatr

Wpuszczając go do naszych domów, również przeniesiemy dobrą energię. To bezcenna energia dla przestrzeni, która działa ona terapeutycznie i orzeźwiająco.

Szałwia, liść laurowy, lawenda

Zapachy ziół osłabiają i rozpraszają negatywne i wrogie energie. Przestrzeń dobrze oczyszcza spalenie szałwii czy liścia laurowego. Drzewo sandałowe podniesie nas na duchu i wchłonie negatywne energie z powierzchni, ubrań, ścian oraz te z powietrza. Lawenda odświeży przestrzeń i pobudzi kreatywność.

Naturalne kryształy

Przynosząc je do domu, przelewamy zimną wodą – spowoduje to oczyszczenie go energii innych osób. Można go umieścić w roztworze soli i wytrzeć ściereczką. Wówczas jego energia będzie czysta i wibrująca.

Diamentowe klątwy o których mówi cały świat

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię