Waszyngton: Darmowa marihuana dla zaszczepionych. Skorzystacie?

fot. Envato

Po darmowym piwie i nagrodach pieniężnych przyszedł czas na bezpłatne jointy. W ramach kampanii “Joints for Jabs” władze stanu Waszyngton wraz ze szczepionką przeciw COVID-19 sprezentują każdemu dorosłemu marihuanę. Jointy będą rozdawane po okazaniu zaświadczenia o szczepieniu w specjalnych punktach.

Proszczepionkowa promocja potrwa do 12 lipca. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Każdy mieszkaniec stanu Waszyngton, który ukończył 21 lat, po otrzymaniu pierwszej lub drugiej dawki szczepionki będzie mógł odebrać darmowego jointa w jednym z licencjonowanych punktów sprzedaży marihuany. Promocja dotyczy tylko jointów, za inne wyroby trzeba będzie zapłacić.

Według wyliczeń “New York Times” dotychczas 58 proc. mieszkańców stanu Waszyngton otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi zaś 49 proc. jest w pełni zaszczepionych.

Waszyngton nie jest jedynym stanem, który „płaci” mieszkańcom marihuaną za zaszczepienie. Podobna promocja funkcjonuje w Arizonie. Zaszczepieni dorośli mogą tam wybierać pomiędzy tradycyjnymi jointami a gumami do żucia z zawartością THC.

Dodatkowo mieszkańcy Waszyngtonu, którzy okażą dowód szczepienia, mogą liczyć na darmowe piwo lub bezpłatnego drinka. Przypomnijmy, że dotyczy to wszystkich, którzy ukończyli 21. rok życia.

W połowie kwietnia tempo szczepień w USA zaczęło gwałtownie spadać, dlatego stany i miasta rozpoczęły promocje, takie jak darmowe piwo w New Jersey i loteria, w której można wygrać stypendia na studia w Nowym Jorku i Ohio. Kilka stanów zorganizowało loterie, w których nagrodami pieniężnymi były milion dolarów lub więcej.

AL

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię