Jak rozpocząć sprzedaż rękodzieła online

Jeśli myślisz o otworzeniu sklepu online przeczytaj poniższe wskazówki dla początkujących. Ten praktyczny poradnik pomoże ci w realizacji twojego celu.

 

Oto na co musisz zwrócić uwagę, aby odnieść sukces:

1. Wybór produktów

Najlepszym sposobem na podjęcie tej decyzji w wyborze produktów jest rozpoczęcie od szerokiego asortymentu, a następnie zawężenie go. Jeśli jesteś kreatywny w wielu dziedzinach na kartce wypisz każdą z nich. Pod każdą dziedziną wypisz produkty, które chciałbyś sprzedawać.

2. Wybierz niszę

Wybierając swoją niszę, zastanów się nad rodzajami produktów, które Cię interesują. Rozpoczęcie działalności i budowanie marki będzie znacznie łatwiejsze i bardziej satysfakcjonujące, jeśli wybierzesz branżę, którą się pasjonujesz i w której masz do zaoferować coś unikatowego. Nie tylko powinieneś zawężyć dziedziny, ale również liczbę produktów. Pamiętaj, że wybór mniejszej niszy ułatwia osiągnięcie doskonałości w określonym obszarze i ogranicza konkurencję.

3. Wybierz odpowiednią nazwę domeny

Nazwa domeny lub adres URL to adres internetowy, który klient będzie wpisywał w przeglądarce, aby znaleźć Twoją witrynę. Warto jest jednocześnie wybrać nazwę firmy i domeny. W ten sposób od razu będziesz wiedzieć czy wybrana przez ciebie nazwa jest dostępna. Nazwy domen powinny być krótkie, łatwe do zapamiętania, wymówienia i przejrzyste. Powinna również kojarzyć się z działalnością ,którą prowadzisz czy też produktami, które sprzedajesz. Jeśli nazwa Twojej firmy nie zawiera jeszcze słów kluczowych związanych z produktami, które sprzedajesz, powinieneś dodać najważniejsze słowo kluczowe do nazwy domeny dla celów SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek). Trzymaj się z dala od słów, które brzmią zbyt podobnie do innych słów, cyfr pomieszanych z przeliterowanymi liczbami i wszystkiego, co brzmi dziwnie lub niejednoznacznie na głos – w tym myślników.

4. Zbuduj swój sklep internetowy

Jeśli obawiasz się, że zaprojektowanie własnej strony to zbyt duży wysiłek z powodu braku wiedzy technicznej możesz stworzyć sklep internetowy. Kluczem jest znalezienie rozwiązania eCommerce, które ma wszystkie narzędzia potrzebne do zbudowania sklepu internetowego, dodawania produktów, płatności i innych niezbędnych elementów. Spróbuj stron Shopify i 3dcart.

5. Ustal formy płatności

Istnieje kilka sposobów na rozpoczęcie przyjmowania płatności online. PayPal, Square lub Stripe są świetnymi opcjami, ponieważ są łatwe w konfiguracji i są wbudowane w większość oprogramowań eCommerce. Karty kredytowe są najpopularniejszą metodą płatności online, ale warto również uwzględnić innych dostawców płatności. Rozwiązania z portfelami cyfrowymi, takie jak Apple Pay, Google Pay, Amazon Pay, Visa Checkout i Masterpass, zapewniają szybką alternatywę dla klientów, którzy nie chcą podawać numeru karty kredytowej podczas zakupów.

6. Wybierz metody wysyłki

Wysyłka jest podstawą handlu elektronicznego. Jeśli sprzedajesz produkty fizyczne, musisz zdecydować, z których przewoźników chcesz skorzystać, i określić odpowiednie stawki, aby obciążyć klienta. Ważne jest, aby rozumieć wysyłkę e-commerce, aby móc podejmować właściwe decyzje. Chociaż bezpłatna wysyłka jest niezwykle popularna w sklepach internetowych nie zawsze jest możliwa. Jako sprzedawca nie chcesz pokrywać kosztów wysyłki. Zaleca się rozpoczęcie ustalania opłat od stawek w czasie rzeczywistym dostarczonych przez przewoźnika. Stawki w czasie rzeczywistym są obliczane automatycznie, gdy klient składa zamówienie, dzięki czemu nie obciążasz go zbytnio lub nie tracisz pieniędzy, nie obciążając go wystarczająco. Aby uzyskać te stawki w czasie rzeczywistym w swojej witrynie, musisz skorzystać z rozwiązania eCommerce, które oferuje pełny zestaw narzędzi wysyłkowych do sprzedaży online, w tym integrację z preferowanym przewoźnikiem.

7. Regulamin zakupów

Jest to bardzo ważny dokument chroniący zarówno ciebie jak i twoich klientów. Uwzględnij w nim restrykcje wysyłkowe i wiekowe, podatki, dodatkowe opłaty oraz zasady zwrotu zakupionych produktów.

8. Promocja sklepu

Najlepszą formą marketingu jest wielopłaszczyznowe podejście, które obejmuje media społecznościowe, biuletyny e-mailowe, optymalizację wyszukiwarek i płatną reklamę. Możesz także uruchamiać regularne promocje i kupony, takie jak rabaty na produkty, a nawet codzienne oferty lub oferty grupowe, jeśli obsługuje je oprogramowanie eCommerce. Powinieneś utworzyć stronę biznesową na Facebooku, Pinterest i Instagramie. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek pomaga nowym klientom odkryć Twoją witrynę za pomocą wyszukiwań w Google, Bing i innych wyszukiwarkach. Możesz poprawić swoje SEO, dostarczając wysokiej jakości treści w swojej witrynie, które obejmują odpowiednie słowa kluczowe dla Twoich produktów, zarówno w treści strony, jak i w artykułach na blogu.

9. Używaj multikanałów

Stając się sprzedawcą internetowym pamiętaj, że powinieneś prowadzić sprzedaż w wielu kanałach, co oznacza wystawianie produktów na sprzedaż w więcej niż jednej witrynie lub na wielu platformach handlowych.

Prosty sposób na pozbycie się lodu z szyb samochodowych

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię