Większość inteligentnych ludzi ma do tego słabość. Czy ty również?

Charles Dickens, Isaac Newton i Da Vinci – całą trójkę łączyła niebywała inteligencja, potwierdzona wysokim wskaźnikiem ilorazu inteligencji. Co jeszcze mieli ze sobą wspólnego? Okazuje się, że całkiem sporo mogło ich łączyć. Jakimi cechami według badań cechują się ludzie inteligentni? Bardzo możliwe, ze wiele z nich odnajdziesz u siebie!

 

Można by przypuszczać, że najinteligentniejsi wykazują się wysoką kulturą osobistą – okazuje się, że nie zawsze. Według naukowców inteligentni przeklinają więcej. Skłonność do używania słów wulgarnych i jej korelacja z IQ została obiektem badań naukowców z USA. Badania polegały na przetestowaniu znajomości przekleństw przez badanych, a później sprawdzenie ich IQ. Ci z szerszym zasobem przekleństw w badaniu inteligencji wypadali lepiej. Jeśli więc zdarzy ci się przekląć od czasu do czasu – nie ma powodu do zmartwień, może po prostu jesteś inteligentny.

Nie przeklinasz? Nic straconego. Może jesteś za to nocnym markiem? Statystycznie osoby, które prowadzą nocny tryb życia, niczym leśny przedstawiciel ptasiego gatunku, mają wyższe IQ. Jeśli więc zamiast iść spać z kurami i wstawać o świcie, wolisz popracować wieczorem lub w nocy, kiedy wszystkie dzieci grzecznie śpią, może to oznaczać, że jesteś w zacnym gronie najinteligentniejszych i zasilasz te same szeregi co Barack Obama czy Erazm z Rotterdamu.

 

Na twoim biurku są porozrzucane dokumenty, w szafie przedmioty nieużywane od lat, a na kanapie sterta ubrań? Badania naukowe potwierdzają również, że osoby o wysokim IQ o wiele częściej są bałaganiarzami i bywają bardziej chaotyczne. Chociaż ciężko byłoby do tego przekonać mamę, naukowcy są co do tego zgodni, bałagan w pokoju mógł być oznaką twojej błyskotliwości. Tak naprawdę mózg osoby inteligentnej jest cały czas zajęty rzeczami bardziej istotnymi niż odrobina bałaganu. Drobny nieporządek stymuluje mózg do większej kreatywności i owocuje większą pomysłowością.

Jak udowodnili naukowcy z USA, bycie inteligentnym nie musi iść w parze z byciem idealnym, a to, co powszechnie uważane jest za wadę, może tak naprawdę być oznaką inteligencji.

 

Darmowe aplikacje wykradają dane użytkowników

Posłuchaj naszych podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię