11 nawyków poprawiających jakość życia

rozwoj

 

1. Jedz ciemną czekoladę

Gorzka czekolada ma zaskakujące właściwości zdrowotne. Jedz kawałek dziennie, aby poprawić dotlenienie mózgu i chronić go przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.

2. Oddychaj głęboko

Głębokie oddychanie obniża poziom hormonu stresu w twoim ciele. Poświęcenie kilku chwil regularnie w ciągu dnia, aby po prostu odetchnąć, może pomóc Ci zachować spokój i koncentrację.

3. Posłuchaj muzyki

Muzyka stymuluje większość części mózgu. Udowodniono, że łagodzi ból, poprawia układ odpornościowy i motywuje do każdego zadania, którym się zajmujesz.

4. Nawadniaj organizm

Woda jest niezbędna do zdrowego funkcjonowania organizmu. Pij 6-8 filiżanek wody dziennie, aby regulować wszystko, od trawienia po hormony.

5. Bądź ciekawym

Wykazano, że ludzie, którzy uczą się przez całe życie, pozostają szczęśliwsi dłużej, a ich umysł jest ostrzejszy.

6. Pozwól swojej wyobraźni zadziałać

Przeznacz regularny czas na wizualizację przyszłości, której pragniesz. Pomoże Ci to pozostać zmotywowanym i podekscytowanym na życie.

7. Czytaj

Wszyscy ludzie odnoszący największe sukcesy twierdzą, że czytanie im w tym pomogło.. Pomaga w rozwijaniu nowych pomysłów, rozwijaniu empatii i lepszym zrozumieniu otaczającego Cię świata.

8. Uspołeczniaj się

Przebywanie z ludźmi jest dobre dla twojego zdrowia psychicznego. Interakcja społeczna może pomóc zmniejszyć lęk i depresję oraz dać poczucie celu i przynależności.

9. Rozciągaj się

Większość ludzi cierpi na napięciowe bóle głowy i bóle mięśni z braku rozciągania. Poświęć 5-minut na rozciąganie dwa razy dziennie. Poprawi to przepływ krwi oraz zwiększy komfort i relaks.

10. Prowadź dziennik

Pisanie pomaga tworzyć połączenia w mózgu poprzez przepływ liter i słów. Może również pomóc Ci zastanowić się nad swoim życiem, przetworzyć wydarzenia i rozwinąć umiejętności komunikacyjne.

11. Słuchaj więcej, mów mniej

Poświęć więcej czasu na słuchaniu ludzi niż na mówieniu. To sprawi, że Ty i oni poczują się lepiej. Pozwoli ci również rozwinąć empatię, rozwagę i holistyczny światopogląd.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię