20 sprawdzonych sposobów na wytrwanie w postanowieniach noworocznych

Znane polskie powiedzenie mówi: Nowy rok, nowa ja. Wiąże się ono z metamorfozą przeprowadzoną po nowym roku, do której tak bardzo dążymy, jednak postanowienia noworoczne nie są dla niektórych tak łatwe do wykonania. Często odkładamy np. dietę na później, nie jesteśmy jeszcze przekonani czy jej dokonać… Ale jak wytrwać do końca?

 

Oto 20 przydatnych i sprawdzonych sposobów:

1. Małe kroki, duże postępy – czasem warto robić coś pomalutku i nie martwić się, że to nic nie da. Każdy wykonany przez ciebie ruch do przodu daje pozytywne efekty twojemu celowi!
2. Utwórz plan, w którym będziesz odhaczać rzeczy już zrobione. Przyniesie ci to satysfakcję i motywację do dalszego działania, a także poprawi twoją organizację.
3. Podziel swoją 'trasę’ na mniejsze etapy – jeśli twoim celem jest np. zbudowanie mięśni, nie rób wszystkiego na raz. Podziel swoje zamierzenia na kilka mniejszych części i podziwiaj swój sukces wraz z każdą skończoną częścią.
4. Powiedz sobie, że będzie ciężko – Po ukończeniu jednego wspomnianego wyżej etapu, będziesz czuł dumę, że udało ci się podbić ten trudny do zdobycia cel, na pewno duma nie będzie jedynym pozytywnym uczuciem jakie ci będzie towarzyszyć.
5. Wynagradzaj trudy włożone w pracę nad postanowieniem. (np. po każdym etapie)

6. Nie zapomnij o przerwach na relaks.
7. Poszukaj wsparcia u przyjaciół.
8. Kontroluj swoje dotychczasowe osiągnięcia – rób zdjęcia, notuj.
9. Uwierz w siebie – bez wiary, że ci się cokolwiek uda, nie będziesz zmotywowany i będziesz we wszystko wątpił, więc zrób wszystko, by udowodnić sobie, że jesteś zdolny do wykonania tego, potrafisz to zrobić.
10. Cel musi być realny do osiągnięcia – pamiętaj, rób tyle, ile rzeczywiście jesteś w stanie zrobić w danym okresie czasowym. Nie stawiaj sobie celi, które są praktycznie niewykonalne, tylko cię to zniechęci.

11. Bądź nastawiony realistycznie.
12. Bądź przygotowany – jeśli chcesz np. zacząć mały biznes, kup rzeczy do niego potrzebne.
13. Zastanów się, dlaczego w ogóle chcesz osiągnąć ten cel?
14. Określ dokładnie to, co zamierzasz zrobić – zamiast mówić 'zacznę ćwiczyć’ powiedz sobie 'zbuduję mięśnie brzucha i schudnę X kilogramów’.
15. Zmień/Pozbądź się swoich złych nawyków, które przeszkadzają ci w osiągnięciu sukcesu.

16. Odłóż rzeczy, które cię rozpraszają.
17. Nie odkładaj na później, jeśli nie musisz.
18. Zawrzyj kontrakt, który uniemożliwi ci wywiązanie się z postanowienia. Możesz go dać przyjacielowi i prosić go, by kontrolował twoje działania.
19. Postaw sobie nagrodę, jaka będzie na ciebie czekać po zrealizowaniu etapu/całego celu. Nic tak nie motywuje jak świadomość dostania zasłużonego wynagrodzenia!
20. Zacznij dzień, bądź tydzień od najtrudniejszego zadania do najłatwiejszego. Reszta zadań będzie jak jazda na rowerze z górki.

19 rzeczy które Cię uszczęśliwią

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię