Czego nie jeść (a co jeść) w Sylwestra – czyli sylwestrowe przesądy kulinarne

Jeśli chcesz zaznać szczęścia, dobrobytu i zdrowia w nowym roku wprowadź poniższe kulinarne reguły w noc sylwestrową!

1. Ptactwo

Wraz z ptactwem odfruwa szczęście więc jeśli nie chcesz żeby twoje szczęście w nowym roku odleciało nie jedz drobiu i innego ptactwa w sylwestra.

2. Kraby i homary

Wszystko co się cofa jest również nie zalecane w sylwestra. Jedzenie czegokolwiek w sylwestra co się cofa oznacza niepowodzenia w nadchodzącym roku. Również wszystko co kiwa się z boku na bok jedzone w sylwestra może przynieść pecha w nowym roku.

3. Łosoś

Jeśli w grę wchodzi tylko ryba w sylwestra to powinien być to łosoś. Łosoś przynosi szczęście i dobrobyt.

4. Śledź

Wśród sylwestrowych przystawek powinien znaleźć się śledź. W Niemczech, Szwecji i Chinach śledź jest uważany za rybę przynoszącą szczęście ze względu na błyszczące łuski.

5. Ryby żerujące przy dnie

W noc sylwestrową trzymaj się z daleka od ryb żywiących się przy dnie. Jedząc te ryby będziesz przez cały rok żywić się resztkami.

6. Żywność w kolorze białym

Chleb, tofu, ryż i inna żywność w białym kolorze przynosi nieszczęście. Biel w niektórych kulturach oznacza żałobę, śmierć i pecha. Jeśli chcesz, aby nowy rok był pełen życia i szczęścia stroń od białych potraw i białego koloru.

7. Kapusta kiszona

Pomimo swojego jasnego koloru, kapusta kiszona w niektórych kulturach uważana jest jako dobry omen. Zwłaszcza w połączeniu z wieprzowiną przyniesie ci dużo szczęścia w nowym roku.

8. Złoto i zieleń

Kolory złoty i zielony symbolizują bogactwo i dobrobyt.

9. Pomarańcze

Kolor pomarańczowy przynosi szczęście, pieniądze i sukces.

10. Makaron

Dania z makaronem spożywane w sylwestra? Jak najbardziej, ale tylko z długim makaronem. Krótki makaron przynosi pecha. Długi promuje długowieczność, zdrowie, odporność i szczęście.

11. Wołowina

Tak jak wieprzowina przynosi szczęście, wołowina przynosi pecha i brak postępu.

12. Winogrona

W noc sylwestrową powinno się zjeść 12 winogron. Jedno na każdy miesiąc przyszłego roku, aby przez cały rok być szczęśliwym.

12 domowych sposobów na niestrawność i przejedzenie

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię