Półtora miliona ludzi chce szturmować Strefę 51

Wikimedia Commons, Strefa 51

Półtora miliona osób zadeklarowało swój udział w wydarzeniu „Storm Area 51, They Can’t Stop All of Us”.

Strefa 51 to baza wojskowa w południowej Nevadzie. Wokół miejsca narosło wiele mitów. Niektórzy twierdzą, że na terenie Strefy 51 przetrzymywano kosmitów.

Szturm na strefę 51

Pomysłodawcą wydarzenia jest Matty, który przyznał, że to zrobił to dla żartu. Amerykańskie wojsko nie zna się na żartach. Laura McAndrews, przedstawicielka Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (United States Air Force, USAF) powiedziała w wywiadzie dla „Washington Post”, że Strefa 51 „jest poligonem amerykańskich sił powietrznych” i że „odradza wycieczki do tego miejsca”.

Drogi rządzie, to wszystko żart i nie mam zamiaru realizować swojego planu – mówi pomysłodawca wydarzenia. Sądziłem, że to będzie zabawne. Nie ponoszę odpowiedzialności za to, że niektórzy wezmą to wszystko na serio.

„Do roku 2001 rząd USA podtrzymywał, że Strefa 51 nie istnieje. W oświadczeniu ze stycznia 2001 roku, prezydent George Bush wspomniał o „terenach operacyjnych położonych przy jeziorze Groom”, co można uznać za pierwsze przyznanie przez rząd Stanów Zjednoczonych, że baza istnieje” – podaje Wikipedia – „w sierpniu 2013 CIA oficjalnie potwierdziło istnienie bazy” – czytamy. Baza została wybudowana w 1955 roku i znajduje się obok wyschniętego jeziora Groom.

Przed wjazdem do bazy wojskowej jest tablica z napisem:

Strefa zakazana. Zabrania się poruszania i fotografowania za tym punktem

Liczba chętnych do wzięcia udziału w szturmie rośnie. Półtora miliona użytkowników Facebooka zadeklarowało swój udział w wydarzeniu, 1,2 mln jest zainteresowanych.

Swój akces w szturmie można zgłosić tu. Jesteście chętni?

screen: Facebook.com

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię