Wspólny projekt Google i Levi’s – Jaki? Nie uwierzycie!

Mamy już inteligentne samochody, telefony, zegarki i domy. Wydawać by się mogło, że trudno będzie nas zaskoczyć czymś nowym w tym temacie, a jednak:

Google i Levi’s wprowadzają na rynek … inteligentną kurtkę.

Już tej jesieni w sprzedaży pojawią się kurtki damskie i męskie z technologią Google Jacquard.

Za jedyne 198 USD Twoja nowa inteligentna kurtka w połączeniu ze smartfonem pomoże Ci w wybraniu trasy, odbierze telefon, umożliwi Ci słuchanie muzyki czy też włączenie lub wyłączenie przez Ciebie wybranych aplikacji.

Dzięki specjalnej aplikacji możliwe będzie przypisywanie gestów do różnych czynności. Jeśli przeciągniesz dłoń po rękawie w górę kurtka odtworzy komunikat z nawigacji, w dół odrzuci połączenie telefoniczne, stukniesz w rękaw pominie utwór.

Kurtka jest wykonana z elastycznego i wodoodpornego materiału więc można ją prać bez problemów. Tkanina, z której jest wykonana wykorzystuje specjalny rodzaj włókna przewodzącego, który działa niczym panel dotykowy i reaguje na stuknięcia i muśnięcia.

Jedyną częścią kurtki, o którą trzeba bardziej zadbać jest moduł sterujący. Wygląda jak spinka  i przed praniem trzeba go definitywnie usunąć z naszej inteligentnej kurtki. Spinka zawiera baterię, która działa przez dwa dni na jednym ładowaniu.

Jest uruchamiana  przez Bluetooth dzięki któremu możemy wydawać polecenia.

Pierwsza wersja inteligentnej kurtki pojawiła się dwa lata temu i kosztowała 350 USD. Cena 198 USD jest dużo rozsądniejsza. Ciekawi jesteśmy w ilu domach znajdzie się ona pod choinką.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię