Chcesz oddać bilet lotniczy? Oto co musisz wiedzieć na ten temat.

Istnieje tylko jeden sposób na odzyskanie pieniędzy, nawet jeśli kupiłeś bilet niepodlegający zwrotowi: Musisz go anulować w ciągu 24 godzin od rezerwacji.

Linie lotnicze są zobowiązane przez Departament Transportu USA do zwrotu pieniędzy, jeśli anulujesz lot w ciągu 24 godzin od rezerwacji. Polisa ta obejmuje nawet podstawowe bilety ekonomiczne – Basic Economy Class, czyli te które mają sporo ograniczeń.
„Planowanie podróży może być skomplikowane; przeszkody zwykle pojawiają się, gdy najmniej się ich spodziewasz”, pisze Alaska Airlines na swojej stronie internetowej. „Bez względu na to, jakie niespodzianki sprawiło ci życie, możesz zrezygnować z podróży z naszą 24-godzinną polityką anulowania.” Oczywiście zawsze musimy pamiętać o przeczytaniu drobnego druku, gdzie w przypadku tych linii bilet musi być zakupiony przynajmniej siedem dni przed wylotem.
Oto przewodnik po zasad anulowania biletu lotniczego w różnych liniach lotniczych:

American Airlines – w ciągu 24 godzin od rezerwacji możesz anulować zwrotny lub niepodlegający zwrotowi bilet lotniczy w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy (bez opłat za zmianę i / lub różnic w taryfie) z zastrzeżeniem następujących zasad: Rezerwacja musi być zarezerwowana co najmniej 2 dni przed planowanym wylotem oraz zwroty kosztów są udostępnione tylko w przypadku biletów zarezerwowanych na stronie aavacations.com lub w rezerwacji linii lotniczych American Airlines.

Linie Delta Air – obejmuje wszystkie bilety, niezależnie od daty podróży. Klienci kwalifikują się do 24-godzinnego okresu anulowania bez ryzyka, kupując kwalifikujący się e-bilet rozpoczynający podróż w USA. Klient ma dzień, aby anulować lub zmienić go z dowolnego powodu i otrzymać pełny zwrot pieniędzy – w tym wszelkie opłacone z góry opłaty i bezpośrednie opłaty za bilety.

United Airlines – 24-godzinny zwrot obejmuje bilety zakupione co najmniej siedem dni przed wylotem zarezerwowanych w united.com, kasach United City lub w Centrum Obsługi Klienta United. Wszystkie płatności związane z FareLock nie są zwracane.

Southwest Airlines – obejmuje wszystkie bilety, niezależnie od daty podróży. W przypadku zmiany i odwołania biletu poza 24-godzinnym oknem, Southwest wydaje kredyt w wysokości biletu. Linia lotnicza nie pobiera opłat za zmianę, ale obowiązują różnice w taryfach.

JetBlue Airways – obejmuje zakup biletów na podróż co najmniej siedem dni przed wylotem.

Alaska Airlines – obejmuje bilety zakupione na podróż co najmniej 24 godziny przed wylotem. W ciągu 24 godzin od zakupu biletu możesz go bez dodatkowych opłat zmienić lub oddać otrzymując całkowity zwort pieniędzy.

Frontier Airlines – z wyjątkiem biletów zakupionych na podróż w ciągu 7 dni (168 godzin), wszystkie bilety mogą zostać anulowane w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy do 24 godzin po zakupie. Możesz poprosić o zwrot pieniędzy na stronie Zarządzaj moją rezerwacją, logując się do Mojej podróży lub poprzez Rezerwacje Frontier pod numerem 801-401-9000.

Spirit Airlines – obejmuje bilety zakupione na podróż co najmniej siedem dni przed wylotem.
Pamiętajmy, że zasady DOT dotyczą wyłącznie biletów zakupionych bezpośrednio od linii lotniczych, a nie od biur podróży lub internetowych stron podróżniczych. Strona Priceline jest jedną z niewielu które pozwalają na 24-godzinne oddanie biletu – „Bez ryzyka! Zarezerwuj teraz i anuluj online za darmo w ciągu 24 godzin”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię