Buty z GPS dla chorych na Alzheimera

Jednym z pierwszych objawów demencji starczej lub choroby Alzheimera jest dezorientacja. Osoba chora zaczyna stopniowo tracić zdolność orientowania się w  czasoprzestrzeni i zaczyna czuć się zagubiona nawet we własnym domu.

Dezorientacja powoduje stan trudnego do złagodzenia niepokoju i paniki który powoduje, że chorzy oddalają się od domu, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Rozwiązaniem tego problemu sa na przykład urządzenia GPS, które można włożyć do buta osoby chorej na demencję.

Powszechnie wiadomo że osoby starsze, cierpiące na tę straszną chorobę nie używają smartfonów ani zegarków, całkowicie tracąc świadomość czasu i przestrzeni. Jest jednak jedna rzecz, bez której osoby starsze nie mogą się obejść, a mianowicie buty!

GPS umieszczone w butach wyśle ​​powiadomienie do smartfona krewnego, który będzie mógł zlokalizować starszą osobę za pomocą mapy wyświetlanej bezpośrednio na smartfonie lub na komputerze.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w rzeczywistości na świecie jest 47,5 miliona ludzi cierpiących na demencję starczą, a każdego roku pojawia się 7,7 miliona nowych przypadków – dane są dość niepokojące i mogą skłonić wiele innych krajów do zacznij korzystać z tych innowacyjnych wkładek do butów

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię