Jak wygląda największy na świecie Starbucks? Sprawdziliśmy to!

Największy na świecie Starbucks Reserve Roastery na Magnificent Mile w Chicago został otwarty 15 listopada 2019 roku. Ma cztery piętra, plus taras na dachu budynku. Całość zajmuje powierzchnię 43 000 stóp kwadratowych i może pomieścić jednocześnie 1 000 osób.

Fani Starbucks przybyli na otwarcie z całego kraju, a pierwsza osoba w kolejce pojawiła się już o 5 rano. Starbucks Reserve Roastery będzie prażyć 200 000 funtów kawy rocznie, która będzie użyta w kawowych trunkach sprzedawanych tylko w tej lokalizacji.

Co jeszcze wyróżnia tę lokalizację od innych? Otóż każde piętro ma inny klimat.

Tuż po przekroczeniu progu Starbucks zobaczymy 56-metrową metalową beczkę. Wewnątrz beczki prażone ziarna kawy są składowane i przez system rurek rozprowadzane po całej kafeterii. Wokół beczki wiją się spiralne schody ruchome dzięki którym odwiedzający mają widok na całe wnętrze budynku jak i Magnificent Mile.

Na pierwszym piętrze znajduje się Starbucks Reserve Coffee Bar oraz sklep. W tej kawiarni zamówimy standardowe napoje kawowe. Starbucks przewiduje, że dziennie tylko na tym piętrze kawiarnia zużyje 500 funtów kawy. W przeciwieństwie do innych lokali Starbucks, które serwują mieszanki kawy, Roastery serwuje tylko rzadkie kawy, palone na miejscu w małych partiach.

Na drugim piętrze Starbucks Reserve Roastery znajduje się Princi bakery, która serwuje świeże wypieki, desery, kanapki i pizzę.

Trzecie piętro to „Experiential Coffee Bar”. W tym eksperymentalnym barze kawowym, klienci mogą zamówić wyjątkowe napoje, które wykraczają daleko poza standardową filiżankę kawy. Można posmakować kawę przygotowaną zaawansowanymi metodami parzenia jak i spróbować perfekcyjne połączenie lodów i kawy. Jest to jedyny Starbucks w USA, w którym można kupić lody – gelato w ciekłym azocie.

Na czwartym piętrze znajduje się Barrel-Aged Coffee Bar. W tym barze każde ziarno kawy, użyte w przygotowanych napojach, było leżakowane w beczkach np. whiskey. W Barrel-Aged Coffee Bar znajdziemy menu z koktajlami kawowymi i napojami alkoholowymi specjalnie przygotowanymi dla Starbucks Reserve Roastery.

„W całej historii firmy, Starbucks utrzymywał bardzo bliskie stosunki z miastem Chicago” – powiedział dyrektor generalny Starbucks Kevin Johnson. Starbucks otworzył swoją pierwszą kawiarnię poza Pacific Northwest właśnie w Chicago ponad trzy dekady temu.

Starbucks Reserve Roastery Chicago znajduje się przy 646 N. Michigan Avenue. Godziny otwarcia: poniedziałki – czwartki od 7 a.m. do 11 p.m., 7 a.m. o 12 a.m. w piątki, 8 a.m. to 12 a.m. w soboty, a niedziele od 8 a.m. do 10 p.m.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię