Floryda planuje kupno 20 000 akrów terenów podmokłych Everglade w celu ochrony przed odwiertami naftowymi.

Gubernator Ron DeSantis ogłosił, że Departament Ochrony Środowiska Florydy (DEP) osiągnął porozumienie, które pozwoli na zakup 20 000 akrów krytycznych terenów podmokłych w obszarze ochrony wód 3 (Water Conservation Area 3 – WCA 3) w Everglades za 16,5 miliona USD. Według gubernatora przejęcie będzie stanowić największe przejęcie terenów podmokłych od dekady.

„Jednym z głównych priorytetów mojej administracji w zakresie ochrony środowiska jest przyspieszenie odnowienia Everglades” – powiedział gubernator DeSantis. „Dzisiaj robimy kolejny krok we właściwym kierunku, osiągając porozumienie między DEP i Kanter Real Estate, które pozwoli na zakup 20 000 akrów krytycznych mokradeł.”

„Ten zakup na zawsze uratuje ten obszar przed odwiertami naftowymi” – dodał.

Nieruchomość, która znajduje się w sercu Everglades w WCA 3, jest częścią obszaru ochrony Everglades – jednego z najważniejszych systemów mokradeł w ekosystemie Everglades.

Dzięki temu przejęciu ziem WCA 3 zajmować będzie prawie 600 000 akrów terenów podmokłych, które będą na stałe chronione jako własność publiczna.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię