Gubernator Illinois J.B. Pritzker nakazał anulowanie wszystkich wydarzeń w których ma uczestniczyć więcej niż 1000 osób

Gubernator J.B. Pritzker nakazał anulowanie wszystkich wydarzeń w którch ma brać udział ponad 1000 osób i zachęca organizatorów wydarzeń w całym stanie do rozważenia anulowania lub przełożenia wydarzeń w których ma brać udział ponad 250 osób w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wydarzenia będą wznowione 1 maja 2020 roku.

Pritzker powiedział, że właściciele wszystkich głównych drużyn sportowych w Illinois zgodzili się anulować lub przełożyć wszystkie mecze zaplanowane do 1 maja, ponieważ koronawirus nadal rozprzestrzenia się w całym stanie.

Decyzja o zamknięciu dużych imprez sportowych w całym stanie była jedną z serii dyrektyw ogłoszonych przez Pritzkera, gdy państwo reaguje na kryzys COVID-19.

Jednak Pritzker nie wezwał do zamknięcia szkół w całym stanie. Zamiast tego powiedział, że szkoły będą monitorowane „z dnia na dzień”.

Powiedział, że Chicago Public Schools nie zostaną zamknięte natychmiast.

Prixker ogłosił, że oprócz ważnych wydarzeń, centrum Thompson Center będzie zamknięte od poniedziałku dla „osób, które nie prowadzą interesów ze stanem”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię