IRS podało daty kiedy i w jaki sposób otrzymamy rządowy czek

Departament Skarbu i IRS ogłosiły dzisiaj, że osoby indywidualne zaczną otrzymywać czeki w ciągu najbliższych trzech tygodni.

Czeki zostaną rozesłane automatycznie, bez potrzeby podejmowania jakichkolwiek działań ze strony większości podatników. W przypadku osób, które nie składają zeznań podatkowych będą one musiały złożyć proste zeznanie podatkowe, aby otrzymać jednorazową zapomogę. IRS poda więcej szczegółowych informacji na ten temat na swojej stronie internetowej w niedługim czasie.

Przypominamy, że wszystkie osoby ze skorygowanym dochodem brutto wynoszącym nie więcej niż 75 000 USD oraz małżeństwa wspólnie rozliczające się z dochodem do 150 000 USD otrzymają czek. Kwota płatności jest zmniejszana o 5 USD za każde 100 USD powyżej progów 75 000 USD / 150 000 USD. Osoby indywidualne, których dochód przekracza 99 000 USD i małżeństwa zarabiające ponad 198 000 USD które nie posiadają dzieci nie otrzymają czeku rządowego.

Kwalifikujący się podatnicy, którzy złożyli deklaracje podatkowe za 2019 lub 2018 rok automatycznie otrzymają płatność z tytułu pakietu ekonomicznego w wysokości do 1200 USD dla osób fizycznych lub 2400 USD dla małżeństw. Rodzice otrzymują również 500 USD za każde kwalifikujące się dziecko.
Skąd IRS będzie wiedziało gdzie przesłać pieniądze? Większość podatników w zeznaniu podatkowym podaje dane banku i konta bankowego. Z tych informacji skorzysta IRS. Co z osobami, które tych danych nie umieściły na rozliczeniu? Urząd Skarbu w ciągu najbliższych tygodni stworzy stronę internetową dla tych osób. Będzie tam może wpisać dane banku i konta, na które chcemy otrzymać pieniądze z pakietu stymulującego.
IRS prosi osoby które jeszcze nie rozliczyły podatków za rok 2019, aby zrobiły to jak najszybciej pamiętając o umieszczeniu informacji na temat direct deposit.
Więcej informacji można uzyskać na stronie IRS.gov/coronavirus

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię