Nakaz pozostania w domach może zostać przedłużony

Podczas poniedziałkowej konferencji burmistrz Chicago Lori Lightfood powiedziała, że jej zdaniem nakaz pozostania w domach najprawdopodobniej przedłuży się do maja.

 

„Ciężko jest powiedzieć, czy do 30 kwietnia wszystko się otworzy. Nie spodziewam się, że tak się stanie” powiedziała Lightfood „

Obecny nakaz „stay at home” wydany przez gubernatora obowiązuje do 30 kwietnia. Oznacza to, że wychodzić z domu można tylko do pracy, do sklepu i w innych uzasadnionych przypadkach. Należy również zachowywać „społeczny dystans”, biznesy, które nie są niezbędne dla funkcjonowania społeczeństwa mają pozostać zamknięte.

Natomiast Gubernator stanu Illinois JB Pritzker, powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, że prawdopodobnie nastąpią zmiany w rozporządzaniach, które zostały wprowadzone.

Mimo, iż Departament Służby Zdrowia ogłosił dzisiaj 1173 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, gubernator przekazał, iż eksperci zgodnie przyznają, że dzienny przyrost zakażeń się ustabilizował.

Najnowsze dane pokazują, że obecnie w stanie Illinois liczna zakażeń  COVID- 19 osiągneła ponad 22 tys, z czego zmarło prawie 800 osób.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię