Uber oferuje 50 000 bezpłatnych przejazdów oraz darmową żywność dla schronisk ofiar przemocy domowej

Uber ogłosił plany przekazania 50 000 bezpłatnych przejazdów organizacjom zajmującym się przemocą domową w ponad 30 miastach w 16 krajach.

Ich hojność spowodowana jest wzrostem przypadków przemocy domowej w niektórych częściach świata. Eksperci twierdzą, że ofiarom trudniej jest uciec podczas epidemii, ponieważ transport publiczny jest ograniczony, a finanse ludzi są ograniczone.

„Brak transportu stanowi ogromną barierę dla osób, które mają do czynienia z przemocą domową. Niestety sytuacja ta naprawdę pogarsza się z narastaniem COVID-19”, powiedziała Allison Randall, wiceprezes National Network to End Domestic Violence.

Uber ofiaruje zarówno przejazdy jak i żywność bezpośrednio schroniskom, a każdy z tych obiektów oceni, jak przekazać je kobietom starającym się uciec od toksycznego środowiska domowego.

Według CDC 1 na 4 kobiety i 1 na 7 mężczyzn dostarcza przemocy fizycznej od swojego bliskiego. Strona internetowa poświęcona przemocy w rodzinie, NYC Hope, odnotowała ponad dwukrotnie więcej wejść na przełomie marca i kwietnia. Tymczasem według ONZ Women, infolinie i schroniska dla ofiar przemocy domowej we Francji, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych informują o większej liczbie ataków na kobiety i dziewczęta.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię