Biały Dom zapowiada rozwiązanie zespołu antykryzysowego

Biały Dom planuje rozwiązanie zespołu antykryzysowego, którego zadaniem była walka z epidemią koronawirusa. Prezydent Donald Trump tłumaczy, że Stany Zjednoczone wkroczyły obecnie w etap „otwierania kraju”.

Podczas krótkiego wystąpienia amerykański prezydent powiedział, że Stany Zjednoczone ograniczyły liczbę infekcji koronawirusem i wkraczają w etap znoszenia restrykcji. „Nasz kraj wszedł w kolejny etap walki – bardzo bezpiecznego, stopniowego ponownego otwierania kraju” – mówił.

Donald Trump przyznał, że znoszenie obostrzeń i wznawianie działalności gospodarczej może oznaczać dodatkowe zgony z powodu Covid -19. „Możliwe, że będą takie przypadki, ponieważ ludzie nie będą zamknięci w domach. Ale w tym samym czasie będziemy utrzymywać zwiększony dystans społeczny, myć ręce i robić inne rzeczy, których nauczyliśmy się ostatnio” – tłumaczył w wywiadzie dla telewizji ABC.

Donald Trump potwierdził informacje mediów, że specjalny zespół, który koordynował walkę z koronawirusem zostanie rozwiązany. Wyjaśnił, że jego zadania przejmie Agencja Zarządzania Kryzysowego.

 

IAR, Ameryka po polsku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię