Budka do dezynfekcji CLean Tech stanęła na lotnisku w Hongkongu

Na lotnisku w Hongkongu stanęła kabina marki CLeanTech, której zadaniem jest dezynfekcja pasażerów. CLeanTech to kabina do dezynfekcji całego ciała. Każda osoba, która poddawana jest dezynfekcji, zanim wejdzie do środka przechodzi pomiar temperatury.

Wewnątrz kabiny odbywa się 40 sekundowy proces dezynfekcji w czasie którego osoba jest spryskiwana sprayem dezynfekującym zabijającym zarazki, wirusy i bakterie znajdujące się na odzieży lub ciele. Obecnie kabina jest używana tylko przez personel lotniska zajmujący się zdrowiem publicznym. Jest jednak nadzieja, że w niedalekiej przyzłości kabiny będa dostępne dla wszystkich pasażerów.

„Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie personelu lotniska i pasażerów jest dla nas priorytetem. I chociaż pandemia uderzyła w ruch lotniczy, to nie szczędzimy wysiłków, aby zadbać o to, by lotnisko było bezpiecznym środowiskiem dla wszystkich podróżujących” – zapewnił Steven Yiu, zastępca dyrektora ds. świadczenia usług na lotnisku w Hongkongu.

Lotnisko w Hongkongu jest pionierem, jeśli chodzi o wprowadzone systemy dezynfekujące. Oprócz wspomnianej kabiny stosuje się tam specjalne natryski na wszystkich powierzchniach dotykowych. Z kolei roboty sprzątające wyposażono w światło ultrafioletowe i sterylizatory powietrzne, które – zdaniem przedstawicieli lotniska – są w stanie pozbyć się 99,9 proc. drobnoustrojów.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię