Marek Niedźwiecki odchodzi z radiowej Trójki. To koniec pewnej epoki

Zakończyła się pewna epoka. Pokolenie lat 80 i 90 wychowywało się na radiowej Trójce. Ostatnie tygodnie są wyjątkowo trudne dla słuchaczy. Z Trójką pożegnali się już: Dariusz Rosiak, Anna Gacek, Wojciech Mann, Jan Emil Młynarski, Gabriela Kulka, Jan Chojnacki oraz Wojciech i Bartosz Waglewscy. W obecny weekend odeszli Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona i Maciej Kydryński. Współpracę ze stacją zawiesiła wytwórnia również Mystic Production. To oznacza, że na antenie Programu III Polskiego Radia nie zagoszczą utwory Deep Purple, Nicka Cave’a czy Marillion.

Wytwórnia Mystic Production swoje oświadczenie opublikowała na Facebooku. „W ostatnich latach ze stacji została zwolniona lub odeszła elita dziennikarstwa, najlepsi z najlepszych. Ludzie, którzy stanowili dla nas gwarancję niezależności i dzięki którym Trójka była radiem mądrym, otwartym na świat”– czytamy.

Przypomnijmy, wszystko ma związek z aferą wokół piątkowego notowania Listy Przebojów Trójki. Chodzi o utwór Kazika „Twój ból jest większy niż mój”. 15 maja piosenka znalazła się na szczycie notowania. Dzień później strona z listą przestała działać, a internauci zaczęli snuć domysły, że piosenka po prostu nie spodobała się władzom stacji.

Niedźwiecki z Programem III Polskiego Radia związany był od 1982 roku. Można go określać jako jedną z kultowych postaci tej stacji. W 2008 r. przeszedł do Radia Złote Przeboje, ale w 2010 r. wrócił do Trójki.

Oświadczenie Marka Niedźwieckiego opublikowane przez radionewsletter.pl

„W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia”

Oświadczenie Marka Niedźwieckiego

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię