Koronawirus: Najnowsze dane z USA i ze świata

350 tysięcy osób zmarło na świecie w wyniku COVID-19. Liczba zachorowań na całym globie wynosi teraz 5 milionów 600 tysięcy osób, a wyleczyć udało się 2 miliony 400 tysięcy osób.

Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, gdzie utrzymuje się najgorsza sytuacja, przekroczyła 100 tysięcy osób.

Najszybciej wirus roznosi się w Brazylii, gdzie jest 23,5 tysiąca ofiar. Agencja Reutera ujawniła, że już w połowie marca miejscowe ministerstwo zdrowia chciało wprowadzić restrykcje, by przygotować się na koronawirusa, ale zablokował to szef sztabu prezydenta Bolsonaro. Skrajnie prawicowy przywódca Brazylii głośno mówi, że obostrzenia są niepotrzebne.

Rośnie też liczba ofiar w Meksyku, a WHO podała, że liczba zakażeń z ostatniej doby w Ameryce Łacińskiej jest większa niż w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Peru do końca czerwca przedłużyło stan wyjątkowy.

Europa znosi tymczasem niektóre restrykcje. Dania częściowo otworzyła granice z sąsiadami. Niemcy zapowiedziały zniesienie ostrzeżeń przed podróżami zagranicznymi w połowie czerwca.

W Kanadzie władze zapowiedziały śledztwo w sprawie domów opieki w dwóch najliczniejszych stanach: Ontario i Quebec. Kontrola w placówkach wykazała, że podopieczni nie mieli zmienianych pieluch, sprzęt nie był sterylizowany, a pracownicy nie reagowali na prośby staruszków. Śledczy sprawdzą m.in. w jaki sposób zaniedbania wpłynęły na wzrost zachorowań na COVID-19 w placówkach.

 

(IAR)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię