Burmistrz Seattle do D.Trumpa: Dla naszego bezpieczeństwa, wróć do swojego schronu

Burmistrz amerykańskiego miasta Seattle Jenny Durkan oświadczyła, że prezydent Donald Trump nie ma prawa wysłać wojska, aby usunąć demonstrantów protestujących w centrum Seattle.

W poniedziałek uczestnicy protestów antyrasistowskich utworzyli wokół ratusza, budynków stanowych i siedziby policji „Strefę wolną od gliniarzy”. Otoczyli ją barierkami wyniesionymi z siedziby policji, którą funkcjonariusze musieli opuścić. Na placu rozbito namioty, wyświetlane są antyrasistowskie filmy i rozdawana żywność. Jest tam około 500 osób.

Prezydent Donald Trump nazwał protestujących „krajowymi terrorystami” i napisał na Twitterze, że jeśli władze nie rozprawią się z nimi, to podejmie działania.

Burmistrz Jenny Durkan oświadczyła, że ewentualne wysłanie wojska do miasta będzie sprzeczne z konstytucją i nielegalne. Burmistrz nie odpowiedziała na pytania dziennikarzy, w jaki sposób władze miasta chcą rozwiązać problem.

Prezydent zagroził, że użyje aktywnego wojska do tłumienia protestów i zachęcił gubernatora  do rozmieszczenia Gwardii Narodowej. Gubernator Waszyngtonu, Inslee i burmistrz Durkan, odpowiedzieli prezydentowi w środę, rozpętując wojnę na Twitterze.

„Uczyń nas wszystkich bezpiecznymi. Wróć do swojego schronu” – napisał burmistrz Seattle,  Durkan.

„Człowiek, który jest całkowicie niezdolny do rządzenia, powinien trzymać się z dala od interesów Waszyngtonu. „Stoop” tweet – dodał  gubernator Waszyngtonu, Jay Inslee

Trump zareagował na wiadomość w czwartek, powtarzając, że grozi bezpośrednim zaangażowaniem się w tłumienie protestów.
„Radykalny lewicy gubernator JayI nslee i burmistrz Seattle szydzą i grają na poziomie, jakiego nasz wielki kraj nigdy wcześniej nie widział” –  powiedział Trump na Twitterze.

AL

źródło:Twitter, CNN, IAR

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Burmistrz Seattle do D.Trumpa: Dla naszego bezpieczeństwa, wróć do swojego schronu

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię