Ostre starcie polityków na Twiterze. Duda kontra Tusk

Po tym jak Donald Tusk oskarżył prezydenta Andrzeja Dudę, że robi wszystko, by zrujnować reputację prezydenta RP, doszło między nimi do do ostrej wymiany zdań  na Twitterze. 

W sobotę prezydent odwiedził Opolszczyznę. Mówił m.in. o ideologii LGBT porównując ją do sowieckiej indoktrynacji, na co uwagę zwróciła agencja Reutera. Nie spodobało się to Donaldowi Tuskowi.

Andrzej Duda szybko odpowiedział Donaldowi Tuskowi, zarzucając mu, że sam miał okazję wystartować w wyborach na urząd głowy państwa.

Prezydentowi odpisał Tusk, twierdzący, że „interesowała go konfrontacja z jego przełożonym”. Na co prezydent odpowiedział:„Panie Przewodniczący, z moim Mistrzem, moim Prezydentem skonfrontował się Pan w 2005 roku. I przegrał Pan sromotnie… A co było potem wszyscy pamiętamy” – odpisał mu prezydent.

Prezydent podczas przemówienia w Głogówku nawiązał do internetowej wymiany zdań i nie szczędził ostrych słów pod adresem byłego premiera.W jego ocenie „trzeba było naprawiać Polskę po Tusku”.

” Wstyd to jest kłamać prosto w oczy, ludziom mówić, że wiek emerytalny nie zostanie podwyższony tylko po to, żeby wygrać w wyborach, a potem po wyborach od razu go ludziom podwyższyć, to jest wstyd, to jest wstyd i smród, który się potem ciągnie przez całe życie za takim politykiem” – oznajmił Duda.

” To jest wstyd, oszustwo i kłamstwo, które powinno wyeliminować takiego człowieka z polityki na zawsze. I może właśnie dlatego nie odważył się wystartować w wyborach prezydenckich i za placami się krył najpierw marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a teraz Rafała Trzaskowskiego i zza ich pleców ruga dzisiaj, żenujące po prostu, kłamca, największy kłamca polityczny chyba w historii III RP” -powiedział

 

AL

źródło:TVP Info, Onet, Twitter

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię