Wybierasz się do Nowego Jorku? Czeka cię kwarantanna

pixabay

Illinois trafiło na wspólną listę trzech stanów, w których po przyjeździe będzie należało poddać się dwutygodniowej kwarantannie.

Chodzi o Nowy Jorku, New Jersey i Connecticut. Decyzja została ogłoszona we wtorek przez gubernatora  stanu Nowy  Jork- Andrew Cuomo. Razem z Illinois na tzw. „czarną listę”, we wtorek trafiły: Kentucky i Minnesota oraz Washington D.C i Puerto Rico.

 

Do tej pory rozporządzenie objęło takie stany jak: Alabama, Alaska, Arkansas, Arizona, Kalifornia, Delaware, Floryda, Georgia, Indiana, Iowa, Idaho, Kansas, Luizjana, Maryland, Missisipi, Missouri, Montana, Dakota Północna, Nebraska, Karolina Północna, Nowy Meksyk, Nevada, Ohio, Oklahoma, Karolina Południowa, Tennessee, Texas, Utah, Wirginia, Waszyngton i Wisconsin.

Kwarantanna dotyczy zarówno mieszkańców wymienionych regionów, jak i nowojorczyków powracających z tych stanów do domu. Cuomo zapowiedział, że osoby naruszające zarządzenie będą podlegały karze grzywny.

Aby lepiej egzekwować obowiązek kwarantanny, Cuomo niedawno wdrożył nowy obowiązkowy formularz dla lądujących na nowojorskich lotniskach. Dostępy jest on również w wersji elektronicznej, dzięki czemu podróżujący mogą go z łatwością wypełnić. Zespoły ds. egzekwowania przepisów stacjonują na lotniskach w całym stanie. Podróżni, którzy opuszczą lotnisko bez wypełnienia formularza, zostaną ukarani grzywną w wysokości $2000.

Formularz należy również wypełnić, jeśli do Nowego Jorku przybywa się drogą lądową (samochodami, pociągami). Zaniechanie tej procedury może również skutkować grzywną. Nie jest jasne, ile osób zostało ukaranych do tej pory.

 

AL

Uwaga na chińskie przesyłki z tajemniczymi nasionami

Zamiast podróży poślubnej, przymusowa kwarantanna

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię