Na Białorusi od trzech dni są problemy z internetem

Białorusini od niedzieli są praktycznie pozbawieni internetu. Władze białoruskie tłumaczą, że problemy w łączności wywołane są poza granicami kraju. Jednak miejscowi komentatorzy brak internetu łączą z ostatnimi powyborczymi demonstracjami opozycji.

Na Białorusi problemy z internetem pojawiły się w niedzielę po południu, gdy kończyło się głosowanie w wyborach prezydenckich. Tego dnia, wieczorem, gdy rozpoczęły się demonstracje, przestały otwierać się strony internetowe mediów, które opisywały działalność opozycyjnej kandydatki na prezydenta Swiatłany Cichanouskiej.

Wśród mediów, które są obecnie niedostępne dla Białorusinów, jest strona internetowa rozgłośni Radia Swoboda. Dziennikarz tej rozgłośni Walery Kalinowski powiedział, że ograniczenia w dostępie do internetu na Białorusi nie są nowością, ale nigdy nie były obecne na taką skalę. „Teraz Białorusini nie mają dostępu do mediów niezależnych, ale również państwowych. Nie działają sieci społecznościowe i nawet jest utrudnione płacenie kartami kredytowymi w sklepach” – powiedział dziennikarz.

Na Białorusi od niedzieli nie działają komunikatory i poczta elektroniczna. Nie da się wejść na polskie czy nawet rosyjskie strony internetowe. Nie da się przesłać przez internet zdjęć, czy nawet zwykłej korespondencji.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Włodzimierz Pac/Mińsk/d vey/w dwi/

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię