Największe gazety na świecie opublikują artykuły o 40-leciu Solidarności

W najbliższych dniach największe gazety na świecie opublikują artykuły o 40-leciu Solidarności. W ramach akcji „Opowiadamy Polskę światu – Polska Solidarność” opublikowane zostaną teksty napisane między innymi przez premiera Mateusza Morawieckiego, profesora Wojciecha Roszkowskiego czy amerykańskiego historyka profesora Timothy’ego Snydera.

Szef działu projektów międzynarodowych w organizującym akcję Instytucie Nowych Mediów Michał Kłosowski podkreśla, że z historią Solidarności będą mogli się zapoznać czytelnicy w różnych częściach świata. Artykuły będą publikowane między innymi w Szwecji, Francji, Hiszpanii, Algierii. Wielkiej Brytanii i na Litwie.

Michał Kłosowski dodaje, że podobne akcje organizowane przy okazji wcześniejszych rocznic pokazały, że polska historia jest dla mieszkańców innych krajów ciekawa, a jednocześnie jest przez nich słabo znana.

Artykuły napisane w ramach projektu „Opowiadamy Polskę światu – Polska Solidarność” są udostępniane na stronie internetowej www.solidarnosc40.pl.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Augustyniak/w hm

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię