Amazon otrzymał zgodę na dostarczanie przesyłek przy użyciu dronów

Dzisiejsza zgoda, wydana przez Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA) daje firmie Amazon szerokie uprawnienia do „bezpiecznego i wydajnego dostarczania paczek do klientów”, daje również możliwość transportu przesyłek „poza linią wzroku” operatora.

Amazon zapowiedział, że certyfikat wydany przez FAA pozwala na rozpoczęcie testowania dostaw do klientów.

„Certyfikacja jest ważnym krokiem naprzód dla Prime Air. Pokazuje również, jak wielkim zaufaniem zostaliśmy obdarzeni przez FAA” – powiedział w oświadczeniu David Carbon, wiceprezes Prime Air. „Będziemy nadal rozwijać i udoskonalać naszą technologię, aby w pełni zintegrować drony dostawcze z przestrzenią powietrzną i ściśle współpracować z FAA i innymi organami regulacyjnymi na całym świecie, aby zrealizować naszą wizję 30-minutowej dostawy” dodał David Carbon.

Przedstawiciele firmy Amazon dodali, że Prime Air nie jest gotowa jeszcze do natychmiastowego wdrażania dostaw przesyłek dronami na dużą skalę, w chwili obecnej trwają testy odpowiedniej technologii. Amazon rozpoczął testowanie dronów dostawczych w 2013 roku, mając na celu dostarczanie paczek pod drzwi klientów w maksymalnie 30 minut. W sierpniu 2019 roku firma złożyła wniosek o zatwierdzenie tych planów przez FAA. W swojej petycji Amazon powiedział, że dostawy będą odbywać się na obszarach o niskiej gęstości zaludnienia, a paczki będą ważyć 5 funtów lub mniej.

Amazon nie jest jedyną firmą, która chce rozszerzyć komercyjne dostawy dronami. W kwietniu ubiegłego roku Wing, należący do Alphabet, był pierwszą firmą dostawczą która otrzymała zgodę FAA na dostawy komercyjne na terenie Stanów Zjednoczonych. W październiku ubiegłego roku UPS uzyskał zgodę FAA na obsługę dostaw dronami.

ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię