Lori Lightfoot przedstawiła „budżet pandemiczny” na 2021 rok

Deficyt Wietrznego Miasta w nowym budżecie na 2021 rok wyniesie miliard dwieście milionów dolarów, poinformowała podczas konferencji prasowej Lori Lightfoot.

„Podkreślam, ja się nie mylę, to będzie nasz budżet pandemiczny” dodała burmistrz Chicago.

Niedobór finansowy spowodowany wybuchem pandemii COVID-19 oblicza się na prawie 800 milinów dolarów.

Aby złagodzić skutki kryzysu miasto planuje zwolnienia wśród kadry pracowników miejskich. Ponadto chce wykorzystać nadwyżki z tzw. Tax Increment Financing, czyli środki finansowe z przyszłych wpływów od podatków naliczanych od wzrastającej ceny danej nieruchomości na danym obszarze w okresie najbliższych dwudziestu trzech lat.

Jeżeli nie otrzymamy pomocy od rządu federalnego czekają nas trudne czasy i decyzje do podjęcia. Mam nadzieje, że obejdzie się bez fali zwolnień i podniesienia podatków od nieruchomości w naszym mieście” powiedziała Lori Lightfoot.

Nowy budżet uwzględnia również wydatki na policje. Zmniejszenie dofinasowania służb mundurowych nie wchodzi w rachubę, dodała.

„Aby zwiększyć przychody miasta, w Chicago musi powstać kasyno otoczone centrum rozrywkowym na światowym poziomie,” stwierdziła na zakończenie konferencji prasowej Lori Lightfoot.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię