Seks w czasach COVID-19. Najlepiej w masce i bez całowania, radzą kanadyjscy lekarze

envato

Jeżeli chcesz mieć dobry seks a przede wszystkim ograniczyć rozprzestrzenianie się śmiertelnego koronawirusa, to najlepiej jak to zrobisz w masce ochronnej i zaprzestaniesz całowania ze swoim partnerem podczas stosunku.

Jak twierdzi Dr. Theresa Tam, dyrektor ds. zdrowia publicznego w Kanadzie, tego typu obostrzenia dotyczące życia intymnego w czasach pandemii są jak najbardziej wskazane.

„Zdrowy seks, bez względu na sytuację jest jak najbardziej wskazany. Wpływa on pozytywnie na nasze życie i dobre samopoczucie każdego z nas. Seks poprawia odporność, działa korzystnie na układ krążenia oraz układ oddechowy. Jednak współżycie w obecnych czasach może nieść za sobą ryzyko zakażenia koronawirusem, jeśli nie mamy stałego partnera, który na dodatek może wykazywać się osłabionym systemem immunologicznym”, twierdzi Dr. Tam.

Jeśli więc zdecydujesz się na seks z osobą spoza kręgu twoich najbliższych, mówi kanadyjska specjalistka, „zrób to w masce, nie całuj się, oraz ogranicz ilość spożywanego alkoholu, który może wpłynąć na nasze decyzje a przez to narazi nas na zakażenie się COVID-19”.

Według Dr. Theresy Tam, „dobrze jest ograniczyć życie seksualne do minimum, jeśli czujemy się chorzy czy też odczuwamy jakiekolwiek objawy kaszlu czy wysokiej temperatury”.

I jak tu żyć bez seksu?  Czekamy na wasze komentarze.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię