8 znanych sieci restauracji, które ogłosiły bankructwo podczas pandemii

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do masowych bankructw w handlu detalicznym. Nie oszczędziła również znanych sieci restauracji.

Od momentu wybuchu pandemii znane „sieciówki” zamknęły łącznie ponad 1500 swoich restauracji  w Stanach Zjednoczonych.

Poniżej znajdziecie listę restauracji, które złożyły w tym roku wnioski o upadłość. Niestety przyczyniła się do tego w dużej mierze pandemia koronawirusa.

Niektóre z poniżej wymiennych sieci pozostają nadal otwarte, jednak znaczna część zamknęła wszystkie lub większość swoich lokalizacji.

Souplantation and Sweet Tomatoes

Sweet Tomatoes/Tripadvisor
Sweet Tomatoes/Tripadvisor

Wszystkie 97 lokalizacji Sweet Tomatoes zostało zamknięte w maju nas stałe,  kiedy to  macierzysta firma, Garden Fresh, złożyła wniosek o upadłość.

Brio Italian Mediterranean and Bravo Fresh Italian

Brio Italian Mediterranean/Yelp
Brio Italian Mediterranean/Yelp

Macierzysta firma FoodFirst Global Restaurant  włoskich sieci Brio Italian Grille i Bravo Italian Kitchen, złożyła w kwietniu wniosek o upadłość. Marka została jednak wykupiona przez z Earl Enterprises, która planuje utrzymać oba przedsiębiorstwa przy życiu.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani dodaniem tych restauracji do naszej grupy i cieszymy się, że będziemy mogli zainwestować nie tylko w przyszłość Brio i Bravo, ale także w pracowników, którzy stanowią trzon tych dwóch restauracji” – powiedział w komunikacie prasowym Robert Earl, prezes Earl Enterprises.

Le Pain Quotidien, US

Le Pain Quotidien/Tripadvisor
Le Pain Quotidien/Tripadvisor

Belgijska sieć piekarni złożyła wniosek o upadłość pod koniec maja i sprzedała swoje wszystkie lokalizację w USA. Było ich 98. Nowy właściciel planuje ponownie wznowić pracę 35 lokalizacji

CEC Entertainment- Chucke Cheese’s

Chuck E. Cheese's/Tripadvisor
Chuck E. Cheese’s/Tripadvisor

Firma złożyła pod koniec czerwca wniosek o ochronę upadłościową rozdziału 11.

California Pizza Kitchen

California Pizza Kitchen/Tripadvisor
California Pizza Kitchen/Tripadvisor

Pod koniec lipca sieć złożyła wniosek o upadłość. Aby zmniejszyć zadłużenie sieć planuje  zamknąć cześć swoich restauracji.

Garbanzo Mediterranean Grill

Garbanzo Mediterranean Grill/Tripadvisor
Garbanzo Mediterranean Grill/Tripadvisor

Firma złożyła wniosek o upadłość w połowie sierpnia. Jednak jak poinformował prezes James Park- wszystkie restauracje pozostają na razie otwarte.

TooJay’s

TooJay's/Tripadvisor
TooJay’s/Tripadvisor

Sieć delikatesów złożyła wniosek o upadłość pod koniec kwietnia. 10 września została wykupiona przez Monroe Capital LLC. Niestety kilka sklepów zostało zamkniętych.

Maison Kayser

Maison Kayser/Tripadvisor
Maison Kayser/Tripadvisor

Francuska sieć piekarni Maison Kayser złożyła wniosek o upadłość 11 września i została wykupiona przez Aurify Brands, tę samą firmę, która kupiła amerykańskie lokalizacje Le Pain Quotidien.

Niektóre z lokalizacji są zamknięte i nie jest jasne, czy ponownie się otworzą.

AL

Illinois czekają drastyczne cięcia budżetowe. Na co zabraknie pieniędzy?

Bill Gates: Reakcja USA na koronawirusa była “szokująca”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię