Branże poszukujące pracowników

Firma Microsoft przeanalizowała dane z najnowszego wykresu gospodarczego strony LinkedIn, który śledzi trendy dotyczące siły roboczej i pojawiające się luki w zatrudnieniu. Dzięki tej analizie Microsoft wyodrębnił 6 zawodów i branż, w których jest największy deficyt pracowników.

1. Programista

Średnie zarobki programisty plasują się na poziomie 105 tysięcy dolarów rocznie. Szacuje się, że do 2028 roku zapotrzebowanie na programistów wzrośnie o 21 procent. Stany zatrudniające największą ilość programistów to Kalifornia, Teksas, Nowy Jork i Waszyngton.

2. Przedstawiciel handlowy

Firma może mieć świetny produkt, ale często to pracownicy przekonują klientów do zakupu. Według danych statystycznych, przedstawiciele handlowi hurtowi i produkcyjni zarabiają średnio ponad 63000 dolarów rocznie. Największe zapotrzebowanie na przedstawiciele handlowych jest w branżach takich jak telekomunikacja, sklepy elektroniczne i usługi konsultingowe.

3. Menadżer projektu

Kierownik projektu to kolejne z miejsc pracy, w której można zarobić ponad 100 tysięcy dolarów rocznie. Jeśli możesz pomóc firmom dotrzymywać terminów, nie przekraczać budżetów i delegować obowiązki, ta praca może być dla Ciebie.

4. Administrator IT

Biuro statystyk prac prognozuje zwiększenie zapotrzebowania na to stanowisko o 5% do 2028 roku. Średni dochód w wysokości 83,510 dolarów rocznie.

5. Wsparcie IT / help desk

Wsparcie IT to pracownicy dyżurni dla wszystkich osób mających problemy z komputerami i systemami komputerowymi. Szacuje się, że zapotrzebowanie na ten rodzaj pracy wzrośnie o 10% w najbliższych latach. Średnie zarobki to około 54 tysięcy 760 dolarów rocznie.

6. Grafik 

Według Bureau of Labor Statistics, stany o najwyższym poziomie zatrudnienia grafików to Kalifornia, Nowy Jork, Teksas i Floryda. Średnia roczna pensja dla grafika wynosi nieco ponad 52 tysiące dolarów.

Microsoft oblicza, że ​​bezrobocie w 2020 roku może sięgnąć ćwierć miliarda ludzi na całym świecie.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię