Facebook kupuje nowe biurowce

Kompleks biurowców zakupionych przez Facebooka w miejscowości Bellevue koło Seattle ma 400 tys. stóp kwadratowych powierzchni. Według zapowiedzi giganta, ma w nich pracować 2300 osób. Łącznie z dotychczasowymi biurami firmy w okolicy stolicy stanu Waszyngton pracować będzie 5 tys. pracowników Facebooka.

Kupno biurowców za niebagatelną sumę 367 mln dolarów akurat w Bellevue  wydaje się nieprzypadkowe. Firma znajdzie się po sąsiedzku z Amazonem i Microsoftem, które w Seattle mają swoje kwatery główne. Czy to nie dowód na zacieśnianie współpracy gigantów technologicznych? Poczekamy – zobaczymy. Amerykańskie media coraz śmielej piszą o nowej Dolinie Krzemowej w Seattle.

Pod koniec lipca 2020 roku zatrudnienie w Facebooku wyniosło 52,5 tys. osób. Dokładnie rok wcześniej było to o 32 proc. mniej.

II kwartał 2020 roku Facebook zamknął przychodem w wysokości 18,69 mld dolarów (plus 11 proc.). Zysk netto firmy wyniósł 5,18 mld dolarów, niemal dwa razy tyle (plus 98 proc.), co w tym okresie ubiegłego roku.
ZSS

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię