Powstanie ulica imienia George’a Floyda

Odcinek ulicy w Minneapolis, na którym zginął George Floyd, wkrótce zostanie nazwany jego imieniem. Rada miejska jednogłośnie zatwierdziła zmianę nazwy ulicy.

Mimo, że cała ulica nadal będzie się nazywać Chicago Avenue, odcinek między 37th a 39th  Street będzie nosił nazwę George Perry Floyd Jr. Place. To w tym miejscu  Afroamerykanin przez 8 min był przyduszany kolanem przez policjanta. Zmarł w szpitalu. Śmierć Floyda została uwieczniona na powierzchnie dostępnym filmie, który wywołał protesty na całym świecie.

Rada Miejska jednogłośnie zatwierdzała tę zmianę w piątek. Pod decyzją najprawdopodobniej podpiszę się burmistrz Jacob Frey. „Nazwa ma na celu uhonorowanie George’a Perry’ego Floyda Jr., który zginął 25 maja 2020 r.” powiedziała dyrektor ds. publicznych, Robin Hutcheson z Minneapolis.

Kilka miesięcy po śmierci Floyda, skrzyżowanie jest nadal zabarykadowane i nieprzejezdne. Stoi tam pomnik upamiętniający śmierć Afroamerykanina. Grupa demonstrantów, która  zajęła ten teren, domaga się od miasta sfinansowania szkoleń antyrasistowskich oraz  tymczasowego zamrożenia podatku od nieruchomości dla osób znajdujących się w tej strefie.

Miasto ogłosiło plany ponownego otwarcia 38. ulicy latem tego roku, jednak wycofało się z decyzji w obawie przed konfrontacją z demonstrantami.

AL

Skandal przed wyborami! Modelka oskarża Donalda Trumpa (WIDEO)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię