Niektórzy uczniowie z przedmieść powrócą do klas

Dwie szkoły średnie w Glenbrook w Illinois rozpoczną wkrótce naukę hybrydową. Dystrykt 225 zatwierdził plan stopniowego otwierania szkół.

Uczniowie dwóch szkół na północno-zachodnich będą kontynuować naukę opierającą się na modelu hybrydowym – poinformowała WGN TV.

Zaniepokojeni rodzice o jakiegoś czasu naciskali na ponowne otwarcie szkół.„Dla mnie najważniejsze jest zdrowie psychiczne. Dzieci z dnia na dzień marnieją, ich twarze się zmieniają… nie mają chęci, żeby  wstawać z łóżka” – powiedziała jedna z matek Julie Henry w wywiadzie dla WGN TV.

Rodzice ponadto zawracają uwagę, że nie wszystkie dzieci są w stanie sprawnie korzystać z komputera i uczyć się przez wiele godzin przed monitorem.

„Jestem matką dziecka specjalnej troski. Mojej córce nie jest tak łatwo obsługiwać Zoom i siedzieć skupionej przed komputerem wiele godzin” dodała jedna z matek, Randi Gillespie.

Ku zadowoleniu rodziców z tego dystryktu, rada pedagogiczna zagłosowało za częściowym ponownym otwarciem szkół średnich. Zajęcia będą się opierać na modelu hybrydowym. 

Hybrydowy (mieszany) model nauczania, zakłada, że dzieci będą chodzić do szkoły w wyznaczone dni, a reszta nauki będzie realizowana zdalnie. Taki system pozwoli na częściowy powrót do tradycyjnego nauczania, przy jednoczesnym ograniczeniu liczby osób w budynkach i klasach, co w rezultacie zmniejszy rozprzestrzenianie się COVID-19.

Proces przechodzenia na mieszamy model nauczania, przy zastosowaniu wszystkich środków ostrożności rozpocznie się 5 października i będzie trwał dwa tygodnie.

AL

Źródło: WGN TV

W Chicago powstanie muzeum Muddy Watersa

Gwardia w gotowości. Chicago przygotowuje się na zamieszki

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię