W erze komputeryzacji chicagowscy policjanci wciąż korzystają z maszyn do pisania

0
129
envato

Maszyny do pisania pomimo, że już dawno przeszły do przysłowiowego lamusa i zostały zastąpione przez komputery, wciąż są używane zwłaszcza przez fukcjonariuszy chicagowskiej policji.

Jak informuje Chicago Sun-Times, Chicagowski Departament Policji od lat korzysta z usług firmy naprawczej Bebon Office Machines & Supplies działającej w naszym mieście od 1960 roku. W ciągu roku do naprawy odsyłanych jest około 50 maszyn do pisania. Jak się okazuje “lokalni stróże porządku należą do osób powiedzmy o ciężkich palcach, stąd tak częsta potrzeba korzystania z usług naszej firmy” mówi Keith Bebonis.

Według rzecznika chicagowskiej policji, funkcjonariusze na pozostałych w użyciu maszynach wypełniają nakazy aresztowania, rożnego rodzaju formularze w tym o odholowywaniu naszych samochodów czy zaginionych osobach.

W użyciu CPD pozostają dwa typy maszyn. Sa to IBM Wheelwriter 6 Series II i IBM Wheelwriter 1500. Jak podkreśla Keith Bebonis na naprawy maszyn w okresie od 2007 do 2020 roku, miasto przeznaczyło ponad 61 tysięcy dolarów. “Policjanci nie należą do tzw. czyścioszków. Otrzymywany przez nas sprzęt jest potwornie zabrudzony i zalany kawa” podkreśla właściciel Bebon Office Machines & Supplies.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię