Aresztowano 13 osób. Planowali porwać gubernator Michigan

0
415

Trzynaście osób zostało oskarżonych o spiskowanie w celu porwania gubernator Michigan Gretchen Whitmer z  jej domu wakacyjnego. Miał to być odwet za nałożone w stanie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Sześć osób zostało oskarżonych w federalnym śledztwie, siedem osób usłyszało zostało oskarżonych w stanowym śledztwie, sześć osób usłyszało zarzuty federalne.

Oskarżeni byli członkami krajowej grupy terrorystycznej Wolverine Watchmen – wynika z informacjo podanych przez ABC News. Mężczyźni spiskowali od miesięcy. W sierpniu i wrześniu dwukrotnie widziano ich pod domem gubernator. W planach mieli wysadzenie mostu oraz zdetonowanie ładunków, aby spowolnić ewentualną reakcję policji.

Pierwotnie mieli przeprowadzić całą akcje w nocy z 12 na 13 września, jednak wstrzymali się. Cała akcja została przesunięta, jednak miała odbyć się jeszcze przed wyborami prezydenckimi, 3 listopada.

Czterech z nich planowało spotkać się w środę, aby “zapłacić za materiały wybuchowe i wymienić sprzęt taktyczny” –  powiedział FBI w aktach sądowych. Do udaremnienia porwania doszło dzięki współpracy tajnych agentów z informatorami, którzy byli równoczesne członkami owej grupy.

Grupa uważała, ze gubernator narusza konstytucje wprowadzając ograniczania na firmy oraz osoby indywidualne. Początkowo planowali również atak na stanowy Kapitol w Michigan.

W swoim oświadczeniu w czwartek Whitmer powiedziała, że nie mieści się jej w głowie, że mogła stać się jest celem porwania i morderstwa przez “chorych i zdeprawowanych mężczyzn”. Wyraziła nadzieję, że staną oni przed sądem i zostaną skazani.

 

Opublikowany przez Governor Gretchen Whitmer Czwartek, 8 października 2020

AL

Nie żyje, ponieważ zwrócił uwagę mężczyźnie, który nie miał maski

Całą Polskę objęto strefą żółtą. Maseczki obowiązkowe nawet na ulicach

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię