Donald Trump o sensacyjnych doniesieniach na temat kontrkandydata: “Joe Biden jest skorumpowanym politykiem”

0
1806

“Joe Biden jest skorumpowanym politykiem, mówię to od dawna. Każdy w Waszyngtonie o tym wie, ale media głównego nurtu nie chcą o tym mówić” – powiedział prezydent.

Donald Trump został zapytany o publikację e-mali przez dziennik New York Post wskazujących na to, że Joe Biden spotkał się z przedstawicielem ukraińskiej firmy Burisma, w której zatrudniony był jego syn Hunter. W wywiadzie dla telewizji Fox Business prezydent nazwał swego rywala skorumpowanym politykiem.

W środę na  łamach “New York Post” ukazał się artykuł, w którym przytaczano dowody na to, że Joe Biden, kandydat demokratów w nadchodzących wyborach i przeciwnik Donalda Trumpa ma być rzekomo uwikłany w korupcję. Wszystko miało mieć miejsce w czasach, gdy był wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych. Kandydat na prezydenta miał korespondować mailowo z Ukraińcem na temat “wymiany korzyści”.

Czytaj również: Joe Biden deklaruje poparcie dla Polski oraz poparcie rządów prawa

Facebook i Twitter zakazały udostępniania artykułu “New York Post”, który opisał to wydarzenie i określił Bidena mianem skorumpowanego.

Donald Trump skrytykował portale społecznościowe za blokowanie publikacji na temat rzekomych powiązań rodziny Joe Bidena z Burismą, w tym zablokowanie konta rzeczniczki Białego Domu Kayleigh McEnany. W środę wieczorem Twitter zablokował osobiste konto  McEnany za udostępnienie tych treści.

Facebook oświadczył, że zlecił weryfikację informacji z dziennika “New York Post” niezależnej firmie. Twitter poinformował, że zablokował informacje, ponieważ są one niezgodne z zakazem rozpowszechniania informacji, będących wynikiem ataków hackerskich. Działanie obydwu platform spotkało się z ostrą krytyką polityków Partii Republikańskiej.

Ponadto Donald Trump ocenił, że sondaże, które pokazują przewagę kandydata demokratów Joe Bidena, nie są rzetelnie przeprowadzane. Przypomniał, że firmy prowadzące sondaże pomyliły się przed czterema laty i wyraził przekonanie, że mylą się także tym razem. “Idzie nam bardzo dobrze, odniesiemy wspaniałe zwycięstwo, to są błędne sondaże”

AL

Źródło: The Guardian, IAR

Jak bezpiecznie obchodzić święta podczas pandemii? Illinois opublikowało wytyczne

Joe Biden deklaruje poparcie dla Polski oraz poparcie rządów prawa

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię