Czterdzieści stanów notuje wzrost liczby infekcji. Kolejna fala koronawirusa w USA

0
419

W Stanach Zjednoczonych kolejna fala pandemii koronawirusa. W ciągu ostatniej doby 75 tysięcy testów dało tam wynik pozytywny. W górę idzie też liczba hospitalizacji i ofiar śmiertelnych.

Walka z epidemią jest jednym z głównych tematów kampanii prezydenckiej.
Łączna liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 8,4 miliona. Od początku epidemii z powodu Covid-19 zmarło 223 tysiące osób. Średnia liczba ofiar śmiertelnych utrzymuje się na poziomie około tysiąca dziennie.

40 stanów notuje wzrost liczby zachorowań. Liczba hospitalizacji przekroczyła 40 tysięcy. Najszybszy wzrost liczby przypadków koronawirusa jest w środkowych stanach – Dakota Północna i Południowa, Montana, Nebraska, Missouri i Wisconsin.

Trzecia fala pandemii w USA jest skutkiem chłodniejszej pogody, rozluźnienia restrykcji oraz nienoszenia masek, głównie na prowincji. Prezydent Donald Trump uspokaja Amerykanów zapewniając, że jego rząd panuje na sytuacją i że sytuacja wkrótce zacznie się poprawiać. Obiecuje też, że szczepionka będzie dostępna w ciągu kilku tygodni. Jego demokratyczny rywal Joe Biden zarzuca prezydentowi, że nie ma planu walki z pandemią i przedstawia Amerykanom zbyt różowy obraz sytuacji.

IAR

Od dziś większe ograniczenia w powiatach DuPage, Kane, Will i Kankakee

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię