Sondaże wskazują przewagę Bidena w stanie gdzie od 44 lat wygrywają Republikanie

Joe Biden cieszy się w Teksasie większym poparciem niż Donald Trump. W wyborach prezydenckich demokrata nie zwyciężył tam od 1976 roku.

Nowy sondaż przeprowadzony przez The Dallas Morning News i Uniwersytet w Teksasie pokazuje, że Joe Bidena popiera 48 procent  wyborców, natomiast Donald Trump może liczyć na 45 procent głosów. Granica błędu wynosi 3,22 punktu procentowego. Sondaż pokazał, że wzrosło poparcie Bidena u niezależnych i latynoskich wyborców.

Badanie pokazuje, że Biden jest liderem wśród wyborców w wieku od 18 do 44 lat, a Trump wśród osób powyżej 45 roku życia. Największą przewagę Demokrata ma wśród wyborców w przedziale wiekowym od 18 do 24 lat gdzie 78 procent deklaruje jego poparcie. Z kolei na Trumpa planuje zagłosować 56 procent wyborców w wieku powyżej 65 lat.

Czytaj również: Od środy nowe restrykcje na przedmieściach Chicago w powiecie Cook

Wyniki badania zaskakują, gdyż Teksas od 44 lat jest stanem, gdzie w wyborach prezydenckich wygrywają Republikanie. Warto podkreślić, że sondaż został przeprowadzony przed ostatnią debatą, podczas której Biden mówił o „wygaszaniu przemysłu naftowego”. „Washington Post” zaopiniował że  „prawdopodobnie nie będzie miało dobrego wpływu w stanach, o które toczy się walka w listopadzie, jak Teksas czy Pensylwania”.

Ankieta został przeprowadzona na grupie na 1012 zarejestrowanych wyborców w dniach od 13 do 20 października. Ten sam sondaż przeprowadzony na zlecenie „The Dallas Morning News” i Uniwersytetu Teksańskiego w Tyler jeszcze we wrześniu wskazywał na prowadzenie Trumpa przewagą dwóch punktów procentowych.

AL

źródło: The Hill

https://amerykapopolsku.com/2020/10/26/od-przyszle_go-tygodni_a-nowe-restrykcje-przedmiesciach-powiatu-cook/

https://amerykapopolsku.com/2020/10/26/lori-lightfoot-przypomina-jak-bezpiecznie-swietowac-halloween-nagranie/

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię