Zakaz lotów do Polski. Na liście aż 34 kraje

34 kraje znalazły się na nowej liście z zakazem lotów do Polski. Nowa lista będzie obowiązywać od środy, 28 października przez dwa tygodnie.

W myśl nowych przepisów do Polski nadal można będzie się dostać bezpośrednio drogą lotniczą ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Po raz pierwszy z listy zniknęła Rosja, co oznacza, że przewoźnicy lotniczy będą mogli uruchomić regularne rejsy pasażerskie do tego kraju. Na liście nie ma także Ukrainy.

W projekcie nowego rozporządzenia znalazła się natomiast Gruzja mimo, że kraj też niedawno zniósł zakaz międzynarodowych lotów. Oznacza to, że polscy przewoźnicy przez co najmniej dwa tygodnie nie będą mogli organizować regularnych połączeń. Gruzję miały w ofercie między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT. Na liście ponownie znalazły się też takie kraje, jak Stany Zjednoczone, Tunezja, Liban, Brazylia, czy Czarnogóra. Zakaz nie obejmuje rejsów czarterowych, które zostały wykupione przez organizatorów wyjazdów turystycznych.

Czytaj również: Floryda na “czarnej liście” podróżujących do Chicago.

Pełna lista: Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Nepal, Gruzja, Jordan, Bahrajn, Maroko, Izrael, Katar, Kuwejt, Libia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Albania, Argentyna, Armenia, Chile, Honduras, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Panama, Paragwaj, Peru, Tunezja, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Oman i Bahamy.

IAR, AL

Jarosław Kaczyński skomentował decyzję TK i wezwał do obrony kościołów (WIDEO)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię