Napastnik ubrany w średniowieczny strój i uzbrojony w japoński miecz zabił dwie osoby

W Quebecu, stolicy kanadyjskiej prowincji o tej samej nazwie, w sobotę wieczorem dwie osoby zostały zasztyletowane przez osobę przebraną w średniowieczny strój. Pięć innych osób zostało rannych.

Napastnik został aresztowany po godzinie 1-wszej miejscowego czasu. Władze miasta poprosiły mieszkańców, by do momentu wyjaśnienia incydentu pozostały w domach.

Napastnik nie był powiązany z żadną grupą terrorystyczną – poinformowała policja.
Podejrzanego o ich przeprowadzenie 24-latka zatrzymano po obławie. Lokalne media informują, że sprawcą był Carl Girouard – pochodzący spod Montrealu mężczyzna, który w przeszłości borykał się z problemami psychicznymi. Doniesień tych nie potwierdziła dotąd policja.

Według funkcjonariuszy, atak wyglądał na zaplanowany. Sprawca, dotąd niekarany, miał mówić o zamiarze jego przeprowadzenia 5 lat temu. Zdaniem policji wszystko wskazuje na to, że wybierał swoje ofiary losowo. Śmierć ponieśli 56-letni Francois Duchesne i 61-letnia Suzanne Clermont. Ranni zostali czterej mężczyźni w wieku od 19 do 67 lat i 24-letnia kobieta. Część z nich odniosła poważne obrażenia.

Zatrzymanemu postawiono dwa zarzuty morderstwa i usiłowania doprowadzenia do kolejnych pięciu. Przeszukano jego dom w Sainte-Therese. Znaleziono przy nim katanę – tradycyjny japoński miecz używany przez samurajów.

IAR

Narastają obawy w związku z zamieszkami po wyborach. Eksperci : “Nie wiemy, jak źle to będzie”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię