Granica Kanady z USA zamknięta do 21 grudnia

0
135

Granica amerykańsko-kanadyjska pozostanie zamknięta do 21 grudnia. Powodem jest rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, gdzie w jego wyniku zmarło już ponad 250 tysięcy ludzi, poinformował Premier Kanady Justin Trudeau.

Granica Kanady ze Stanami Zjednoczonymi została zamknięta w marcu z powodu pandemii. Od tego czasu decyzja jest przedłużana co 30 dni. W czerwcu Kanada wyraziła zgodę na przekraczanie granicy przez bezpośrednich członków rodziny rozdzielonych przez obostrzenia związane z Covid-19.

Granicę przekraczać będą mogły załogi samolotów oraz kierowcy ciężarówek dostarczający żywność i lekarstwa. Amerykanie nadal mogą powracać do Stanów Zjednoczonych, nie obowiązuje ich zamknięcie granic, podobnie jak i obywateli Kanady.

Do wczoraj w Stanach Zjednoczonych potwierdzono 11 milionów 800 tysięcy przypadków zakażeń COVID-19. Zmarło 252 tysiące ludzi. Tymczasem w Kanadzie koronawirus występuje u ponad 316 tysięcy mieszkańców tego kraju. Od początku wybuchu pandemii zmarło 11 tysięcy 265 osób.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię