Prezydent Francji i członkowie rządu zakażeni COVID-19

Pałac Elizejski poinformował, że prezydent Francji Emmanuel Macron jest zakażony koronawirusem i podda się samoizolacji. „Prezydent będzie kontynuował pracę i będzie pełnił swoje obowiązki zdalnie.” – powiadomiła kancelaria prezydenta. Na kwarantannę uda się również premier Francji Jean Castex.

W komunikacie Pałacu Elizejskiego czytamy, że prezydent otrzymał dziś pozytywny wynik testu na obecność Covid19. „Diagnozę postawiono za pomocą testu PCR, wykonanym, gdy tylko pojawiły się pierwsze objawy choroby” – podała kancelaria prezydenta Francji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, Emmanuel Macron podda się siedmiodniowej kwarantannie.

Kilka chwil później minister zdrowia Olivier Véran poinformował, że premier Jean Castex wykona wkrótce test PCR i podda się również kwarantannie, ponieważ miał niedawno kontakt z prezydentem. Francuskie media informują nieoficjalnie, że premier nie ma objawów choroby. Na kwarantannę uda się również przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Richard Ferrand.

Nie wiadomo, kiedy prezydent Francji zakaził się koronawirusem. Wcześniej współpracownicy Emmanuela Macrona zapewniali, że prezydent regularnie przechodził testy na obecność koronawirusa. W październiku pierwsza dama Brigitte Macron odbyła tygodniową kwarantannę po tym, jak miała kontakt z osobą zakażoną.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię