Zmarła 5 osoba w wyniku obrażeń odniesionych podczas starć na Kapitolu

Zmarła piąta osoba w wyniku obrażeń odniesionych podczas starć w Waszyngtonie. To 42 letni policjant Brian D. Sicknick – poinformowało CNN.

Kongres USA potwierdził w środę zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Procedura liczenia głosów elektorskich została przerwana przez zwolenników prezydenta Donalda Trumpa, którzy wtargnęli do budynku Kongresu. Doszło do starć z policją.
Jedną z ofiar śmiertelnych jest kobieta, która wtargnęła do siedziby Kongresu. Postrzelono ją w klatkę piersiową. Zmarła wczoraj w szpitalu. Podczas starć rannych zostało kilkunastu funkcjonariuszy. Zatrzymano 68 osób.

O pomoc w identyfikacji uczestników zajść, które doprowadziły do przerwania obrad parlamentu zaapelowały policja i FBI. Osobom, które wdarły się przemocą do budynku parlamentu mają być postawione zarzuty federalne.

Sekretarz amerykańskiej armii Ryan D. McCarthy poinformował, że Kapitolu strzeże obecnie ponad 800 członków Gwardii Narodowej. Do końca tygodnia do stolicy przybędzie dodatkowo 5400 żołnierzy. Wokół siedziby Kongresu wznoszone jest wysokie na osiem stóp ogrodzenie z metalowej siatki. Dodatkowe środki bezpieczeństwa mają obowiązywać przez co najmniej 30 dni. Amerykańscy eksperci i politycy są zgodni, że zastosowane podczas wczorajszych manifestacji zabezpieczenia siedziby parlamentu były zdecydowanie niewystarczające.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię