Burmistrz Chicago chce ponownego otwarcia restauracji

Burmistrz Chicago chce jak najszybciej otworzyć restauracje i bary w Chicago. Lightfoot będzie negocjować w tej sprawie z gubernatorem Illinois.

„Jestem bardzo skoncentrowana na tym, aby nasze restauracje zostały ponownie otwarte, jeśli spojrzymy na kryteria, stan spełnia większość, jeśli nie wszystkie” – powiedział Lightfoot, podkreślając, że czeka ją na ten temat rozmowa z gubernatorem. Chcę jak najszybciej otworzyć nasze restauracje i bary”.

Burmistrz jednocześnie dodała, że musi przestrzegać zasad jakie obowiązują w całym stanie. Jak wynika z informacji podanych przez ABC News, rzecznik gubernatora J.B. Pritzkera przekazał, że obecnie, miasto Chicago i powiat Cook nie spełniają kryteriów powrotu do poprzedniego poziomu”.

Nie jest dobra wiadomość dla biznesu restauracyjnego. Wiele lokali walczy o przerwanie, a spora część zamknęła swoje podwoje na stałe. „Tylko w listopadzie, zatrudnienie w tym sektorze straciło 31 tysięcy osób”-  powiedział Sam Toia, prezes Illinois Restaurant Association. Równocześnie zwrócił on uwagę, że jest to najwyższy wskaźnik w całym kraju. Restauracje nie mają czasu i potrzebują rozsądnego rozwiązania, aby uratować przemysł”– podsumował.

Zakaz spożywania posiłków w lokalach gastronomicznych obowiązuje w stanie Illinois już prawie trzy miesiące. Zrzeszenie Restauratorów w Illinois (llinois Restaurant Association) dąży do tego, aby jak najszybciej ponownie uruchomić możliwość spożywania posiłków w lokalach. Chicagowskie restauracje zwróciły się do burmistrz Chicago o zgodę na otwarcie i przyjmowanie 20 procent dopuszczalnej liczby klientów.

AL

Joe Biden przedstawił propozycję pakietu pomocowego. Co zawiera?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię